11. prosince 2020 15:26
Michael Pšenák

M4TK0: Hraju stylem, jako nikdo jiný

V novém rozhovoru jsme před monster sobotou FIFA COOL ligy vyzpovídali Matěje Dunku, alias M4tk05. Ten reprezentuje pražské Bohemians a ve FIFA COOL lize aktuálně drží dělené páté místo. K zajištění play-off místa mu zbývá posledních pár bodů. Jak vzpomíná na postup z letní sezóny, jak vznikla jeho přezdívka a jaké má ambice do zbytku ligy?

Představil bys se na úvod čtenářům PLAYzone, kteří tě ještě neznají?

Ahoj, zdravím všechny čtenáře. Mé jméno je Matěj “M4tk05” Dunka a je mi 19 let. Bydlím v Českém Krumlově. Fifu hraju zhruba od ročníku 06 na počítači. Kompetetivně jsem začal hrát přiblizně na konci Fify 19, kde jsem se probojoval na MČSR FIFA19, tam jsem bohužel nepostoupil ani ze skupiny, ale v té době to pro mě byla velmi vzácná zkušenost, a tak jsem na sobě začal více pracovat.

Jak vlastně vznikla tvoje netradiční přezdívka?

Moje přezdívka M4tk05 (Maťko) vznikla úplně náhodou, kde bylo in si dávat do jména většinou čísla, to bylo ještě za dob, kdy jsem hrál víc počítačové hry, například CS:GO.

Ty ses do nejvyšší divize kvalifikoval díky postupu z druhé ligy. Jak těžká byla cesta za umístěním v top 2?

Ano, postoupil jsem z druhé ligy a bylo to velmi těžké, protože jsem postoupil z druhého místa, kde jsme měli 4 hráči po 16 bodech. Rozhodl poslední zápas, když jsem hrál s hráčem Sirisetsedm, který měl taky 16 bodů a potřeboval jsem vyhrát o 6 branek, abych měl lepší skóre, což se podařilo a postoupil jsem do 1. Cool ligy, takže jsem byl velice spokojený.

Tři kola před koncem držíš místo v nejlepší šestce postupující do play-off. Jsi spokojený s aktuálními výkony?

Samozřejmě jsem spokojený, ale určitě by to mohlo bejt lepší, protože mi vůbec nevyšel monster víkend, ve kterém jsem prohrál oba zapasy. Jak proti Morcajsovi, tak proti Emericksonovi. Také bych chtěl podotknout, že jsem oba zapasy vedl, ale stejně jsem nedokázal udržet vedení, a tak musím jen pogratulovat soupeřům. Před startem ligy byly moje ambice dostat se do play-off.

Ve zbylých třech kolech tě čekají Cristy, Seron a Miki. S kolika body bys byl spokojený?

Všichni tři jsou to skvělý hráči a proti každému to bude velká bitva. Budou to hlavně souboje po psychické stránce. Řekl bych, že se všemi jsem velmi dobrý kamarád, takže rivalitu tam nevidím. S Cristym hrajeme do konce i jiné hry než je FIFA. Spokojený bych byl minimálně se 4 body.

Jak ti sedí FIFA 21? V čem jsou podle tebe největší změny?

Fifa 21 mi ze začátku sedla hodně, pak to šlo z kopce, ale zase se zvedám a řekl bych, že mám asi nejlepší formu za všechny Fify. Největší změna je určitě v rychlosti a také ve skillech, které fungují lépe, než v předešlém ročníku. Na druhou stranu tu zase máme bloky, které bych změnil hned v prvním možném updatu.

Ty reprezentuješ pražské Bohamians. Fandíš jí v rámci české ligy? Jaký máš ke klasickému fotbalu vztah?

Určitě jim fandím, byl jsem se ještě před korona krizí podívat na zápas proti Jablonci, ve kterém Bohemians zvítězili 3:0 a byl to pro mě velký zážitek. Miluju fanoušky Bohemians, kteří se postaví se žebříkem za zeď a koukají na fotbal. Ke klasickému fotbalu mám vztah velký, protože jsem ho začal hrát od mých 4 let za klub FK Slavoj Český Krumlov, ale potom přišlo nepříjemné zranění kolene a musel jsem bohužel s fotbalem skončit.

Jak vlastně funguje vaše spolupráce s klubem samotným?

Spolupráce funguje na tom, že si musíme plnit povinnosti, například konzistentní výsledky ve Víkendové lize nebo být aktivní na sociálních sítích. Pomáháme si s Rišou (MrRici spoluhráč Bohemians Esports) v optimalizaci taktik, připravujeme se na přáteláky, turnaje a podobně. Do týmu jsem se dostal díky úspěchu v E:LIZE, kde jsem se probojoval až do čtvrtfinále s bývalým spoluhráčem Voly11, kde však naší cestu zastavila prohra se Slavií.

Jak je na tom současná FIFA scéna a co bys na ní rád do budoucna změnil?

Řekl bych že naše FIFA scéna je na dobré cestě, určitě se dostala více do povědomí lidem díky koronavirové krizi, což je jediné plus. Co se týká systému lig a turnajů, tak je prakticky stále co hrát, nicméně když se sejde série Gussepe Cupů a Paddock Ligy od portálu Topgaming s Cool ligou, iSport Ligou a ještě do toho máme odehrát 30 zápasů ve víkendové lize, tak dokáže být ten týden hodně náročný. Úroveň hráčů je tu určitě obrovská, což jsme si mohli všimnout například v EA kvalifikacích nebo Blacki Cupech, kde se dokážeme rovnat profesionálům z ciziny.

Máš nějaký dlouhodobý cíl, čeho chceš ve Fifě dosáhnout?

Mým dlouhodobým cílem je podávání co nejkonzistentnější výsledky jak v turnajích, tak také ve Víkendové lize. Ve Fifě bych se chtěl určitě dostat na nějaký velký turnaj do zahraničí.

Proč by diváci měli v rámci FIFA COOL ligy fandit právě tobě?

Mohl by se jim líbit můj jedinečný styl hraní, který tu podle mě zatím nikdo nemá “Klička sem, klička tam a gól”. Samozřejmě to brát s rezervou. Né každý zápas to vychází, ale většinou v tom vynikám, takže bych řekl že se diváci nudit u mého stylu nebudou.

Díky za rozhovor! Máš nějaký závěrečný vzkaz pro tvé fanoušky nebo čtenáře PLAYzone?

Děkuji všem za pozornost, určitě budu rád, když mi budete fandit i v dalších kolech Cool ligy, a také bych byl samozřejmě rád, když mě budete sledovat moji cestu na mém Instagramu.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný