5. dubna 2018 19:40
Michael Pšenák

Kvalifikace do 1. COOL ligy jsou za námi

Měsíc bojů je za námi a my už známe všechny účastníky 1. COOL ligy. Na poslední chvíli do ligy prošla i ta největší jména, nechybí tedy ani eXtatus. Kdo se bude snažit o zisk prvního místa? A jak vypadají šance jednotlivých týmů?

Dlouhodobá soutěž pro ty nejlepší týmy domácí týmy? To je COOL liga. Letošní systém se sice od těch minulých trošičku liší, možná právě to ale dělá tuto COOL ligu ještě lepší. Do 1. Ligy vedla cesta přes čtyři online kvalifikace. Ty jsou konečně za námi a tak známe všechny účastníky? Kdo si to rozdá o zlato?

Enormní zájem přinesla hned první kvalifikace. Své štěstí zkusilo krásných 70 týmů a do COOL ligy odsud prošly celky všem dobře známé – konkrétně Team Brute a Team Gravity. Jako vítězové kvalifikace a s bonusem pěkných 5000 Kč nakonec odešli vergiL a spol., ani Kaparzův celek ale rozhodně nesmutněl. V druhé kvaldě se sešlo 64 týmů, postup nakonec slavily pětky, které vám svým názvem moc nenapoví – SERIVA a Aliquis.

Když ale řekneme, že za druhé jmenované, kteří druhou kvaldu také ovládli, střílí teckoo a garzeN, budete mít jasno. Za SERIVA zase hraje třeba SMOUKYE a dzejky, ani oni tedy nejsou žádní amatéři. Po menším snížení počtu zúčastněných přišel další úterý zase nárůst – ve třetí se o místo rvalo 79 celků. Vítězství? To si připsali Avengers v čele s Ant-Unem. Druhé postupové místo brali FerrariPeek, za něž hraje i bývalý eSubák oKKo.

Stále vám zde nějaká jména chybí? eXtatus? eSuba? No ano, Frozen a spol. to zkusili až na poslední chvíli. Pravda ale je, že úspěšně! Do finále prošli naprosto suverénně, takoví Gromatic eSports proti nim zvládli v semifinále uhrát jen jedno kolo. Až do finále s nimi prošli abuSers, kteří by již brzy mohli být oznámeni jako nová sestava eSuby. benq1 a spol. nakonec brali také 5000 Kč, eXtatusáci jim přenechali freewin. Tak co, jak se vám sestava 1. COOL ligy líbí? A komu budete držet palce?

Chcete-li se také zúčasnit bojů v COOL lize, můžete stále zkusit štěstí v kvaldách do 2. Ligy:

2. COOL liga

  • 1. kvalifikace - 8. dubna, registrace zde
  • 2. kvalifikace - 15. dubna, registrace zde

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný