18. prosince 2020 21:26
Michael Pšenák

Kdo se stal Kaktus MVP FIFA COOL Ligy?

FIFA COOL Liga má za sebou svou hlavní část. 11 odehraných kol, ze kterých vzešlo šest hráčů postupujících do PLAYOFF a také nešťastná čtveřice, která si bude muset zahrát barážové zápasy s těmi nejlepšími ze druhé ligy. Nás však ještě čeká vyhlášení Kaktus MVP celé ligy.

Pojďme se nejprve podívat na hráče, podle počtu vstřelených gólů v lize. Zde se na prvním místě umístil hráč Viktoria Plzeň T9Laky s 56 góly. Je to i on, kterému se podařilo nastřílet nejvíc gólů v jednom utkání (za 90 minut) – 7. O druhé a třetí místo v této kategorii se podělili MarioOoso99 hrající za Zicon Esports a Seron zastupující Tipsport.Sampi, oba nastříleli za jedenáct odehraných zápasů 48 gólů.

Druhou kategorií, kterou jsme se společně s Kaktus rozhodli pro výběr MVP zohlednit, je počet inkasovaných gólů. Samozřejmě zde čím menší, tím lepší. Nejmenší počet gólů v lize obdržel opět plzeňský T9Laky! Konkrétně 32, což znamená, že dal celkem o 24 gólů víc, než kolik inkasoval! K tomu se mu podařilo 6x udržet clean sheet, nejvíc v lize. Opět prvenství v lize. Druhé místo patří Tipsport.Sampi Seronovi s 34 inkasovanými góly a na třetí příčce je velice ekonomicky hrající zástupce Sigma Esports Morcajs, který sice dostal o jeden gól více, než rozdal, nicméně i s 35 vstřelenými a 36 inkasovanými se byl schopný probojovat do PLAYOFF.

Poslední statistika, která nám napoví, kdo se stane MVP ligy, je počet vyhraných utkání. Každý zápas se hrál formátem BO2, za 11 ligových zápasů tedy každý hráč odehrál 22 utkání. Zde prvenství patří Seronovi, který získal 14 dílčích vítězství a 2 remízy (z toho celkem 3x udržel clean sheet). Druhé místo drží M4TKO z Bohemians Praha, který urval 12 utkání a 1 remízu. Na třetím sdíleném místě pak již se opakující jména: s 11 vyhranými T9Laky (3 remízy) a MarioOoso99 (5 remíz).

Doufáme, že nám dáte za pravdu, že Kaktus MVP FIFA COOL Ligy se na základě těchto čísel stává hráč, který sice neobsadil v lize první místo, ale vzhledem k jeho útočným i obraným schopnostem si titul nejcennějšího hráče zaslouží. Gratulujeme, KAKTUS MVP je Viktoria Plzeň T9Laky!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný