17. ledna 2019 15:43
Michael Pšenák

Jak vypadá žebříček 10 nejlepších domácích hráčů League of Legends od PLAYzone.cz?

Od začátku roku odhaloval portál PLAYzone.cz TOP 10 nejlepších CZ/SK hráčů. První místo bylo představeno dnes, jak tedy vypadá nejlepší desítka celkově?

Česká League of Legends scéna má rozhodně co nabídnout a není tedy divu, že se na ní portál PLAYzone.cz zaměřil ve svém žebříčku deseti nejlepších hráčů. O tom, jak bude vypadat, rozhodovala čtyřka komentátorů, dva trenéři, tři redaktoři a samozřejmě také fanoušci ve svém hlasování.

Jako první byl představen Kamilius, support eSuby, který sezónu začínal v týmu MnM Gaming. Na devátou příčku to dotáhl také support, Tarky, a po jeho představení bylo už o docela jasno, kdo to dotáhl do nejlepší osmičky.

Otevřel ji Sawyor, následovalo představení Nardeuse a také Carzzyho. Nic překvapivého se nedělo ani v TOP 5, na pátém místě skončil support Denyk, který letos prošel eSubou, Giants a LanCraftem. Čtvrté místo obsadil také hráč ze spodní lajny, tentokrát ale hrající na pozici ADC – Neon, jež si vloni vyzkoušel, jaké to je hrát za Millenium a Unicorns of Love.

Docela jasno měli zkušení fanoušci i o tom, kdo obsadí třetí místo, Freeze letos první polovinu roku věnoval spíše tréninku, a i když se mu nepovedlo dostat do LCS, angažmá s Royal Bandits v turecké TCL bylo naprosto skvělé! I přes to, že nehráli v úplně nejznámější sestavě, se jim povedlo ovládnout základní část (Freeze byl v MVP bodování druhým nejlepším a na konci splitu byl diváky vyhláše nejoblíbenějším hráčem). Nakonec skončili RB druzí a Freezovo umístění v TOP 3 je tedy naprosto zasloužené.

Co se týče prvních dvou míst, bylo jasné, že je obsadí Patrik/Sheriff a Humanoid. Kdo skončí první a kdo odejde se stříbrem už ale bylo naprosto nejisté a jasno jsme tedy měli až po vyhlášení druhého místa – to si nakonec odnesl Patrik, v TOP 5 se tedy nachází hned tři botlaneři.

První místo už bylo jasné – midlaner Humanoid v roce 2018 dokázal, jak skvělým hráčem je. Sezónu začal v eSubě, největší průlom ale přišel až po postupu do Dark Passage. Těm výrazně pomohl ke skvělým výsledkům, které nakonec skončily až postupem do semifinále, kde je ale bohužel porazili Freeze a spol. z Royal Bandits. Humanoid pak zamířil do polských Illuminar Gaming, kde také válel. Rok zakončil výhrou v Ultralize a nyní ho dokonce čeká angažmá ve Splyce – první místo tedy bere naprosto zaslouženě.

Žebříček tedy vypadá takto:

  1. Marek "Humanoid" Brázda
  2. Patrik "Patrik" Jírů
  3. Aleš "Freeze" Kněžínek
  4. Matúš "Neon" Jakubčík
  5. Petr "Denyk" Haramach
  6. Matyáš "Carzzy" Orság
  7. Tomáš "Nardeus" Maršálek
  8. Jiří "Sawyor" Libanský
  9. Jakub "Tarky" Vaňkát
  10. Kamil "Kamilius" Košťál

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný