10. února 2019 21:27
Michael Pšenák

Jak dopadly Steam Awards za rok 2018?

Steam Awards byly rozdány, kdo si odnesl titul hry roku 2018? A co ostatní kategorie?

Nominace byly venku již nějakou tu chvíli, to hlavní jsou ale samozřejmě samotné výsledky. Ve Steam Awards za rok 2018 vybírali fanoušci v osmi kategoriích a výsledky úplně překvapivé nejsou. Tu nejpodstatnější kategorii ovládl battle royale hit PUBG, obdobný titul, tentokrát ale zaměřený speciálně na VR, si pak odnesla hra The Elder Scrolls V: Skyrim VR.

Nesmrtelnou hrou se nepřekvapivě stalo GTA V a nejlepším vývojářem se nakonec stal CD PROJEKT RED. U ostatních kategorií už pak ale bylo tipnout vítěze o poznání těžší – v hlasování o nejlepší krajinky mohli Poláci z CD Projektu slavit ještě jednou, tento titul si totiž odnesla The Witcher 3: Wild Hunt. Hrou, která je nejlepší pro hráni s přáteli, bylo vyhlášeno Tom Clancy's Rainbow Six Siege.

Poslední dvě kategorie jsou možná trochu podivné, takové ale nesmí chybět! V té nazvané Nejzamívajěší alternativní historie (ta byla logicky určená pro hry, ve kterých si autoři trochu pohráli s minulostí) zvítězila gamesa Assassins Creed: Odyssey a ve Stroj roku (kategorii pro hru, ve kterých hrají prim stroje) zase Rocket League. Co říkáte na výsledky vy?

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný