17. dubna 2018 21:44
Michael Pšenák

Jak dopadla LANparty nad Vincentkou?

O víkendové LANparty nad Vincentkou jsme vás již informovali. Populární hráč a streamer Faeli si pro nás i tentokrát připravil zábavný formát, komu se na něm dařilo nejvíce?

O tom, že o víkendu proběhl druhý ročník snad už legendární Bitvy nad Šporkou, jste určitě slyšeli. Další housecup z pera kapitána týmu eSuba, Faeliho, se sice přesunul do LANparty hotelu a změnilo se i jméno, ale pohoda, domácí atmosféra a především kopa zábavy, to vše zůstalo.

Samozřejmě jsme nebyli obráni ani o zajímavý systém. Ve tříkolovém swissu, s Bo5 zápasy, na sebe narazily čtyři týmy (vždy jeden kvalifikant + pozvaný hráč), což by samo o sobě bylo spíše nudné. Jenže, spolu s možnosti při deckbuildingu to už začalo být vážně zajímavé! Nehrál se ani klasický Standard, ani klasický Wild. Základ byl stále v kartách ze Standard rotace, za kredity si ale hráči mohli vylepšit svůj deck o nějakou tu kartičku z Wild karet. Jak systém fungoval, nejlépe popisuje tento obrázek:

A teď už k samotnému průběhu turnaje – vše se točilo okolo tříkolového swissu. V něm na sebe postupně narazily čtyři týmy (ve složení Findan + Matty, Scruffy + M1lan, ecoo + Dawe a Valdaboy s H3zym), a i když šlo primárně o zábavu, při pohledu na účastníky je vám snad jasné, že o krásné playe jsme ochuzeni vážně nebyli.

Od začátku turnaje to byla opravdu vyrovnaná řežba, lehkou dominanci ale nakonec potvrdila dvojice Findan – Matty. Po dvou výhrách šli do třetího kola dva bývalý hráči Inside Games jako jasní adepti na titul, což další výhrou bez problémů stvrdili. Zlato tedy brali nakonec oni!

Jak hodnotí celou akci Faeli?

„Máme za sebou další event pořádaný hlavně pro komunitu a pro zábavu. Přesně tak celá akce i vypadala, takže hráči si přijeli hlavně otestovat nové karty a pobavit se s přáteli. LAN party Hotel k tomu byl dost ideální místo a doufám, že se tam zase s HS někdy podíváme, ať už na podobnou akci, nebo jen bootcamp.

Jsem rád, že se každé z kvalifikací zúčastnilo kolem 40 hráčů a gratuluji všem, kteří to dotáhli až do Luhačovic. Zejména pak Mattymu, který to pak s Findanem dotáhl až k celkovému vítězství a odnesli si nejzajímavější z cen. Matty si ale kromě úspěchu určitě zapamatuje ranní probuzení a zjištění, že mu auto ujelo na druhou stranu ulice, což bylo i pro nás ostatní takovým highlightem akce. Ale vše se bez problémů vyřešilo, pátek i sobota proběhly dle plánu a časového rozvrhu (ano, jde to i v Česku) a v neděli mohli zase všichni frčet domů.

Ještě jednou díky všem hráčům, divákům na streamech u mě i u Findana a všem PLAYzone redaktorům a Luhačovickým party lidem za návštěvy přímo na akci!“

Konečné pořadí:

1. místo: Findan a Matty 2. místo: Scruffy a M1lan 3. místo: Ecoo a Dawe

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný