4. května 2020 19:27
Michael Pšenák

HS COOL liga: Třetí kolo potvrdilo vedoucí pozici eEriness

Třetí kolo Hearthstone COOL ligy je za námi, a my tak konečně můžeme začít alespoň rámcově predikovat, kdo se podívá do play-off. Kdo se k tomuto cíli přiblížil a kdo naopak ztratil skoro veškerou naději?

Inaequalis 1:3 Inside Games

Hned první zápas, co se důsledků pro jeho účastníky týče, dopadl docela nepříjemně. V soutěži totiž znamená prakticky konec pro Inae, kteří stojí po třech kolech bez výhry a s mizerným skóre na posledním místě. Teoretickou šanci na postup sice mají, jejich úspěch by šlo ale bez mrknutí oka označit za malý zázrak. IG si ale zase svojí výhrou výrazně polepšili a na postup jako nyní čtvrtý tým naopak můžou reálně pomýšlet.

Absolute Legends 0:3 Entropiq

A v podobném duchu jako úvodní zápas se nesl i ten druhý. V něm rovněž bojovaly dva týmy, které body do tabulky potřebovaly jako sůl, a porážku nakonec také utržil ten, pro něhož to má brutálnější konsekvence. To vše je ale docela překvapivé, když dodáme, že obě sestavy lze nepochybně označit za ty nejsilnější v celé lize. Příběh Absolute Legends, jejichž sám o sobě silný roster ještě navíc vede Jarla, v letošní sezóně ale prostě jasně ukazuje, že na Hearthstone má nemalý vliv i štěstí, a tak tito silní karbaníci stojí po třech kolech na předposlední příčce prakticky bez šance na postup. To Entropiq jsou na tom o poznání lépe, ani oni na tom ale se šesti body nejsou úplně ideálně a o potenciální postup budou ještě muset zabojovat.

eEriness 3:1 nEophyte

Jestli první dva zápasy byly minimálně pro jednu stranu soubojem o přežití, tak ten poslední streamovaný takto negativní výsledek pro nikoho znamenat nemohl, vždyť v akci se ukázal i průběžné první celek, eEriness. Proti nim se ale přeci jen představila sestava nEophyte, která si zase prohru až tak úplně dovolit nemohla. A navzdory tomu, že Eratrionovi a ostatním výrazně hrály do karet matchupy, přesně to se nakonec stalo, eEriness dokázali, že jejich letošní cesta tabulkou není úplná náhoda a připsali si třetí výhru v řadě. Jak se později ukázalo, to se jim povedlo jako jediné čtveřici, a nyní jim tak se solidním náskokem celých tří bodů patří první místo. Postup už by si tedy utéct nechat neměli.

eSuba 2:3 Gifted Gaming

V posledním zápase o body bojoval druhý a třetí celek tabulky, což slibovalo solidní podívanou. Tu jsme sice nemohli zažít na našem streamu, zápas se ale rozhodl z pohledu eSuby streamovat PoweR a to navíc jen pár minut po konci našeho vysílání. Opravdoví fajnšmekři si tak mohli ve třetím kole vychutnat všechny zápasy a pokud tak učinili, rozhodně se jim to nevymstilo. Poslední zápas lze označit za nejzajímavější z celého kola, především kvůli tomu, že nabídl i mirror s Highlander Mage, který je kvůli spoustě šíleně náhodných efektů opravdu zábavné sledovat. Nakonec ho vyhrála eSuba, ta ale nezvládla využít dva následné matchpointy, a tak ztratila svoji neporazitelnost. Body tudíž šly na konto Gifted Gaming, kteří si tak akorát s eSubou vyměnili pozice v žebříčku.

Michael Pšenák

Sdílejte článek
Štítky cool liga Independent National Authority Of Elections

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný