8. června 2020 20:47
Michael Pšenák

HS COOL liga: Poslední kolo rozhodlo o postupujících

Je to sice těžko uvěřitelné, ale naše Hearthstone COOL liga má za sebou opravdu celou základní část! Kdo z ní odešel jako vítěz a kdo jako poražený? To z velké části rozhodlo až poslední kolo, jehož shrnutí vám právě zde přinášíme.

Entropiq 2:3 Inaequalis

Hned úvodní zápas byl tím nejpodstatnějším vůbec, své štěstí v něm totiž pokoušeli hráči Entropiq, kteří byli před startem posledního kola posledním celkem, co mohl ještě promluvit do podoby play-off. Proto ale, i když ani to jim nic nezaručovalo jistě, potřebovali bezpodmínečně vyhrát, v čemž se jim snažili zabránit Inaequalis, o jejichž smutném osudu už bylo pár kol jisto. To ale majsssstera a spol. neodradilo od toho, aby ještě promluvili do závěru celé soutěže, což se jim nakonec povedlo opravdu výrazně. Ve vyrovnaném zápase totiž Faeliho výběr uspět nezvládl, a už po prvním zápase tedy bylo jasno o tom, že do play-off se vedle eEriness a Inside Games, kteří to měli jisté už kolo dopředu, podívají ještě eSuba a Gifted Gaming.

Gifted Gaming 3:1 Inside Games

Druhý zápas už se tedy hrál pouze pro čest, to ale naštěstí jeho účastníky nezlákalo k tomu ho vypustit. Inside Games i Gifted Gaming předvedli pěknou řežbu, ve které si hned na úvod s přispěním Demon Huntera připsali bod GG. Těm ho sice hned vzápětí IG Opět sebrali výhrou Rogue nad Druidem, následně už ale GG zvládli jak souboj svého Mága s Priestem, tak opačný matchup, a zajistili si tak tři body, díky kterým si mohli alespoň říci, že postup by je neminul ani v případě, že by Faeli a spol. vyhráli.

nEophyte 1:3 eSuba

Vůbec posledním vysílaným utkáním celé základní části se pak stalo to mezi nEophyte a eSubou. Ani v něm už o moc nešlo, to ale opět neubralo na diváckém zážitku, který byl klasicky špičkový. Jak eSuba, tak nEophyte evidentně stále měli chuť vyhrávat. Tu hned v prvních dvou hrách uspojila eSuba, a i když si následně dílčí vítězství připsali i v nEophyte, čtvrtá hra už PoweRovi a spol. neunikla, a body tak letěly do eSuby. A i když opět neměly už žádný reálný vliv na průběh soutěže, s největší pravděpodobností tento fakt alespoň trošičku zlepšil náladu hráčům Entropiq. Pro ně totiž znamenal to, že ani v případě své výhry by se nemohli radovat z postupu dále, a jejich zaškobrtnustí je tak zase nějak moc mrzet nemuselo.

eEriness 3:0 Absolute Legends

Mimo záře reflektorů pak všechny boje ve skupině uzavřeli eEriness a Absolute Legends, tedy před začátkem (a vlastně i poté) kola první a poslední celek tabulky. I když by se mohlo zdát, že to do role favoritů řadilo EE, opak je pravdou, AL vedeni jediným českým velmistrem Jarlou byli jednou z nejsilnějších sestav celé soutěže, akorát jim úplně nepřálo štěstí. Jako silní adepti na výhru ale Zukys a spol. do zápasu stejně šli a to právě díky tomu, že Absolute Legends se doposud nedařilo. To je totiž dovedlo k jakési rezignaci na soutěž, a už v pátém kole, do něhož šli poprvé s nulovými šancemi na postup, tak zvolili velice podivné balíčky, s nimiž moc velké šance na výhru neměli. V kole šestém pak dokonce vůbec nenastoupili, a i když to se tentokrát nestalo, opakoval se scénář z kola číslo šest. eEriness tak měli více jak 90 % na výhru, a bez problémů si tak po třech hrách zajistili tři body.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný