12. května 2020 10:38
Michael Pšenák

HS COOL liga: Čtvrté kolo znamená pro dva týmy prakticky konec šancí na postup

Čtvrté kolo letošní sezóny naší týmové HS COOL ligy je za námi a že to bylo něco! Na jeho konci totiž stojí rovnou dva týmy bez skoro žádné šance na postup, jistý ho má naopak ale pouze jeden, a před posledními třemi herními týdny tak soutěž nabírá opravdu pořádné obrátky.

eEriness 3:1 Entropiq

Čtvrté kolo odstartoval zápas, ve kterém se na rozdíl od ostatních mohli na konci jedni z jeho účastníků pořádně radovat. Ve hře se totiž ukázali nejen Faeliho Entropiq, kterým před startem 4. kola náležela pohodlná pozice v půlce tabulky, ale také eEriness, kteří po třetím kole drželi bez prohry první místo. V případě své výhry mohli Zukys a spol. slavit jistý postup, a tak nepřekvapivě nenechali nic náhodě. Bez problémů to sice nebylo, po relativně dlouhém utkání ale eE zvládli Entropiq porazit a zbytek soutěže už odehrají v opravdové pohodě. To na Faeliho a ostatní zase bude s aktuálním skóre 2:2 čekat ještě tvrdý boj o postup.

Absolute Legends 1:3 eSuba

V druhém zápase šlo rovněž o hodně, to ale z opačného důvodu. Absolute Legends hrozila v případě porážky ztráta skoro všech i hypotetických šancí na postup, a výhru tudíž potřebovali jako sůl. Navzdory tomu se ale při samotném pilotování balíčků moc nepředvedli a za prohru si zde mohou opravdu sami. Hrát sice nehráli nikterak špatně, ve třetím zápase, který samotný bez větších problémů vyhráli, ale vybrali jiný balíček, než odevzdali před začátkem kola, a kontumačně tak byl přidělen bod eSubě. AL se už z tohoto vzpamatovat nezvládli a nakonec prohráli 1:3. Jejich postup už je tak nyní i na papíře pravděpodobný jen při zázraku, a lze je tedy bez mrknutí oka vyřadit ze hry o titul.

Inaequalis 2:3 Gifted Gaming

Podobný scénář se mohl odehrát i v posledním streamovaném utkání, na rozdíl od AL ale Inaequalis, kterým rovněž hrozil konec v soutěži, nechali v zápase opravdu všechno. Utkání tak šlo dokonce do pěti her, Gifted Gaming ale nakonec velice těsný mirorr Paladinů vyhráli a sami se tak posunuli na dělené druhé místo, odkud jim s jednou porážkou k postupu mnoho nechybí. Inae si ale naopak podepsali ortel smrti a na postup do play-off už můžou pomýšlet jen ve snech.

Inside Games 3:2 nEophyte

Nestreamovaný zápas byl, jak už tomu tak bývá, tím asi nejméně zajímavým z celého kola. Sestavy se v něm sice ukázaly pěkné a šlo dokonce o jediný zápas, kde se ukázal Demon Hunter, stále šlo ale o souboj dvou týmů z prostředka tabulky, a fanoušci tak na konci nemohli očekávat zajímavé příběhy. Z pohledu zúčastněných týmů šlo ale celkem o hodně, oba body docela potřebovaly, a tak se jejich napínavý souboj roznesl do všech pěti her, po kterých se mohli radovat Inside Games.

Michael Pšenák

Sdílejte článek
Štítky sportovní soutěž cool liga Demon Hunter

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný