12. května 2020 10:38
Michael Pšenák

HS COOL liga: Čtvrté kolo znamená pro dva týmy prakticky konec šancí na postup

Čtvrté kolo letošní sezóny naší týmové HS COOL ligy je za námi a že to bylo něco! Na jeho konci totiž stojí rovnou dva týmy bez skoro žádné šance na postup, jistý ho má naopak ale pouze jeden, a před posledními třemi herními týdny tak soutěž nabírá opravdu pořádné obrátky.

eEriness 3:1 Entropiq

Čtvrté kolo odstartoval zápas, ve kterém se na rozdíl od ostatních mohli na konci jedni z jeho účastníků pořádně radovat. Ve hře se totiž ukázali nejen Faeliho Entropiq, kterým před startem 4. kola náležela pohodlná pozice v půlce tabulky, ale také eEriness, kteří po třetím kole drželi bez prohry první místo. V případě své výhry mohli Zukys a spol. slavit jistý postup, a tak nepřekvapivě nenechali nic náhodě. Bez problémů to sice nebylo, po relativně dlouhém utkání ale eE zvládli Entropiq porazit a zbytek soutěže už odehrají v opravdové pohodě. To na Faeliho a ostatní zase bude s aktuálním skóre 2:2 čekat ještě tvrdý boj o postup.

Absolute Legends 1:3 eSuba

V druhém zápase šlo rovněž o hodně, to ale z opačného důvodu. Absolute Legends hrozila v případě porážky ztráta skoro všech i hypotetických šancí na postup, a výhru tudíž potřebovali jako sůl. Navzdory tomu se ale při samotném pilotování balíčků moc nepředvedli a za prohru si zde mohou opravdu sami. Hrát sice nehráli nikterak špatně, ve třetím zápase, který samotný bez větších problémů vyhráli, ale vybrali jiný balíček, než odevzdali před začátkem kola, a kontumačně tak byl přidělen bod eSubě. AL se už z tohoto vzpamatovat nezvládli a nakonec prohráli 1:3. Jejich postup už je tak nyní i na papíře pravděpodobný jen při zázraku, a lze je tedy bez mrknutí oka vyřadit ze hry o titul.

Inaequalis 2:3 Gifted Gaming

Podobný scénář se mohl odehrát i v posledním streamovaném utkání, na rozdíl od AL ale Inaequalis, kterým rovněž hrozil konec v soutěži, nechali v zápase opravdu všechno. Utkání tak šlo dokonce do pěti her, Gifted Gaming ale nakonec velice těsný mirorr Paladinů vyhráli a sami se tak posunuli na dělené druhé místo, odkud jim s jednou porážkou k postupu mnoho nechybí. Inae si ale naopak podepsali ortel smrti a na postup do play-off už můžou pomýšlet jen ve snech.

Inside Games 3:2 nEophyte

Nestreamovaný zápas byl, jak už tomu tak bývá, tím asi nejméně zajímavým z celého kola. Sestavy se v něm sice ukázaly pěkné a šlo dokonce o jediný zápas, kde se ukázal Demon Hunter, stále šlo ale o souboj dvou týmů z prostředka tabulky, a fanoušci tak na konci nemohli očekávat zajímavé příběhy. Z pohledu zúčastněných týmů šlo ale celkem o hodně, oba body docela potřebovaly, a tak se jejich napínavý souboj roznesl do všech pěti her, po kterých se mohli radovat Inside Games.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný