21. září 2019 10:28
Michael Pšenák

GuardiaN opouští FaZe, míří do Na`Vi

Spekulace jsou jedna věc, ne vždy se totiž naplní. Tentokrát jich bylo až přehnaně mnoho a leckdo už bral návrat GuardiaNa do Natus Vincere za hotovou věc. 20. září jsme se konečně dočkali dne, od kterého již tuhle věc známe nadobro. Slovenský sniper se vrací tam, kde získal tituly z ESL One New York nebo IEM San Jose.

Zahraniční kariéra Ladislava 'GuardiaN' Kovácse vypukla v roce 2013, kdy se poprvé rozhodl zamířit směrem do CIS regionu a posílit tým Virtus.pro, který v té době ještě nezaměstnával polskou smečku. Koncem toho roku však poprvé zamířil do nejslavnější organizace nejbližšího regionu směrem od nás na východ, do Na`Vi.

Ve žluto-černých barvách zažil elitní sniper krásné roky své kariéry, a dokonce se vyšplhal na druhé místo v žebříčku nejlepších hráčů světa za rok 2015. To nejvíce mu však ve sbírce chybělo a dodnes chybí. Za Na`Vi se zúčastnil celkem deseti majorů, z toho dvakrát skončila pouť těsně pod vrcholem. I proto se před dvěma lety rozhodl přijmout nabídku mezinárodního týmu FaZe, který měl jenom ty nejvyšší ambice.

Během svého působení ve FaZe získal GuardiaN nespočet titulů, prožil si však i období, kdy kvůli zdravotním problémům nemohl hrát naplno. I tak stále snil o svatém grálu. Jednou dokonce sám prohlásil, že FaZe bude jeho posledním působištěm, ale po fatálním závěru ELEAGUE Majoru v Bostonu se i tohle tvrzení do jisté míry rozplývalo. Světová scéna jej uznává za velkou legendu, ale bez vyhraného Majoru prostě neskončí.

Nová kapitola se začne psát dnes, 20. září. GuardiaN se totiž vrací na místo činu, kde se před necelými sedmi lety postupně usadil mezi světovou špičkou. S Natus Vincere se rozloučil legendární ukrajinský kapitán Zeus, jehož pozici in-game leadera převezme Boombl4. GuardiaN se však v sestavě znovu potká se s1mplem, se kterým dříve měl rozepře ohledně pozice hlavního snipera týmu. Ukrajinská superhvězda však dospěla a vzhledem k tomu, že poslední dobou táhlo Na`Vi pouze úderné duo, při správném nastavení by z toho rázem mohlo být trio. GuardiaN sice v létě oslavil 28 let, ale stále má na to ukázat, že nepatří do starého železa.

Restrukturalizaci týmu bude mít pod palcem ukrajinský kouč B1ad3, který se přesouvá z pozice Esports Directora a nahrazuje Kanea, parťáka Zeuse. Vzhledem k možným až rozsáhlým změnám pozic si troufneme říci, že hra Na`Vi může vypadat úplně jinak než doposud. Dopomůže ale slovenské legendě nejen světa Counter-Strike k tomu, proč stále svou milovanou hru svého života hraje, k vysněnému Majoru?

Posílená sestava Natus Vincere vypadá následovně:

Egor 'flamie' Vasilyev Aleksandr 's1mple' Kostyliev Denis 'electronic' Sharipov Kirill 'Boombl4' Mikhailov Ladislav 'GuardiaN' Kovács

Andrey 'B1ad3' Gorodenskiy (coach)

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný