8. ledna 2019 08:40
Michael Pšenák

Frozen jde do Evropy, Gunrunners jsou ve čtyřech!

Okamžik, který prostě jednou přijít musel, je tady. Domácí hvězda David "Frozen" Čerňanský se loučí se svými dlouholetými spoluhráči z Gunrunners a jde do Evropy!

Talent od přírody, to je bezpochyby David "Frozen" Čerňanský. Hráč, který spolu s queztonem a DEV7Lem tvořil jádro nejstabilnějšího a bezpochyby také nejsilnějšího celku na domácí scéně, loni v červnu oslavil šestnácté narozeniny. Tím dovršil věku, který je potřeba k účasti na většině velkých mezinárodních akcích, a bylo jasné, že na CZ/SK scéně dlouho nezůstane.

S týmem, který si v té době procházel obdobím plným střídání organizací i změn v sestavě, sice zůstal ještě docela dlouhou dobu, dokázal obhájit titul v naší COOL lize a také vyhrát Mistrovství ČR v počítačových hrách (což se mu mimochodem povedlo již počtvrté, na šestnáct let opravdu úctyhodné číslo).

Odchod ale nakonec přichází právě teď. Včera večer na své fanpage na Facebooku Frozen oznámil, že v Gunrunners končí, kam ale zamíří neprozradil. Ale jen pár minut poté přišel portál PLAYzone.cz s kompletním infem o budoucnosti tohoto mladíka.

Info, které se v článku objevilo, údajně redakci potvrdil Davidův dlouholetý mentor a kouč Michal "KETUBOR" Csontoš. A co z něj vyplývá? Dle všeho přišly Frozenovi v relativně krátké době hned tři nabídky na angažmá v zahraničí – ta první byla od Imperial, šlo by v ní ale pouze o záskok, a tak z ní tedy sešlo. V té druhé šlo sice také jen o chvilkovou štaci, to by ale nejspíše vůbec nevadilo, protože by šlo o opravdovou pecku. Kdyby totiž XANTARES nepřišel do BIG, Frozen by byl dost možná tím, kdo by díru v sestavě této německé organizaci zaplnil a to i během Majoru.

Nakonec bohužel sešlo i z toho, na letošním Majoru tedy dalšího domácího hráče bohužel neuvidíme. Ale do Evropy se talentovaný slovenský mladík přesouvá i tak! Třetí nabídka přišla od zajímavého týmu, vystupujícího pod názvem NoChance, ve kterém bude vedle našeho střelce hrát nadějná dvojice Radifaction a nukkye a zkušené duo Maikelele a kRYSTAL. Ano, nejde o nějaký supertým, ale rozhodně se jedná o kvalitní hráče a jako první krok do světového CSka to rozhodně není špatný výběr. A mimochodem, Frozen v týmu nahrazuje legendárního ScreaMa!

Zpráva, že se dalšímu našemu hráči povedlo opustit českou herní scénu a vydat se do světa, je určitě pozitivní, na druhou stranu tím ale vlastně končí domácí jednička, nyní hrající pod organizací Gunrunners, tak jak jsme ji znali. Nahradit hráče Frozenových kvalit totiž nebude jednoduché.

Sestava týmu NoChance:

Kevin "kRYSTAL" Amend Mikail "Maikelele" Bill Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas Haakon "Radifaction" Tholo David "Frozen" Čerňanský

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný