7. srpna 2019 20:08
Michael Pšenák

FORTUNA COOL liga jde do třetího kola: Kdo udrží neporazitelnost, a odlepí se Brute od dna tabulky?

Druhý čtyřlístek zápasů FORTUNA COOL ligy je za námi, tak se pojďme ohlédnout, co nabídlo soutěžní dění v dalším hracím týdnu a kdo je aktuálně na čele tabulky. Poprvé tu pro vás máme také základní individuální statistiky. Co nás poté čeká ve třetím hracím týdnu 7. a 8. srpna?

Druhý hrací týden nabídl celou řadu napínavých duelů, které jen potvrdily, že se složení letní sezony opravdu vydařilo. Žádná z map z úvodních osmi zatím nenabídla méně než 25 kol, a i tentokrát jsme viděli jednu remízu.

Výsledky zápasů druhého kola:

ROG.eXtatus vs. eSuba – 11:16 (Mirage), 16:10 (Inferno) – STATS ECLOT.LYNX vs. DEFEATERS – 16:11 (Inferno), 16:12 (Dust II) – STATS Brute.GG vs. Kopec srandy – 14:16 (Dust II), 15:15 (Mirage) – STATS Dark Tigers vs. Trust.Universe – 14:16 (Dust II), 16:12 (Inferno) – STATS

V prvním středečním duelu eSuba přišla o svůj punc neporazitelnosti, o což se nejvíce svým výkonem zasloužil její bývalý sniper Fraged. V následném zápase ECLOT jako jediní zaskórovali za plný počet bodů a nebýt předehrávky Dark Tigers, byli by na čele. Čtvrteční den poté nabídl znovuzrození úderného dua Zero + STYKO a oba hráči se předvedli v parádní formě, která vynesla první čtyři body do tabulky. Brute se sice po vyrovnané bitvě nemají za co stydět, ale tyto těsné ztráty mohou obhájce prvenství v celkovém zúčtování mrzet. Celý druhý týden poté uzavřela první výhra Universe, kterou však následně Dark Tigers oplatili a vrátili se do vedení ligy.

Nejvýraznější individuální výkon druhého týdne zaznamenal Dominik 'NIO' Maxian, kterému k tomu dopomáhá nejnižší průměr smrtí na kolo (DPR). Celkově se ale ještě lépe prezentuje jeho spoluhráč Sebastian 'beastik' Daňo, který pro změnu zaznamenává nejvíce killů na kolo (KPR). Na čele statistik tohle úderné duo, které čeká ve třetím kole pauza, doplňuje dvojice hráčů ECLOT, kde však lehce poklesl ZEDc. Zajímavé bude nyní sledovat posuny hráčů Kopce srandy, které v příštím týdnu čeká kromě zápasu s eSubou také dohrávka prvního kola. Tým jako takový poté může zaútočit na čelo, kde bude záležet i na udržení neporazitelnosti ECLOT. Nejvíce důležitý duel pak čeká na hráče Brute, kteří mají ideální příležitost se odlepit ode dna tabulky.

Harmonogram zápasů třetího kola:

  • Středa 19:00 – ECLOT.LYNX vs. Trust.Universe
  • Středa 21:00 – Brute.GG vs. DEFEATERS
  • Čtvrtek 19:00 – Kopec srandy vs. eSuba
  • Čtvrtek 21:00 – ROG.eXtatus vs. Kopec srandy

A na závěr si opět dáme vybraný klip: v hlavní roli Fraged, který dokonale ztrestal blogg1sův nákup bez helmy:

Sledujte živé video od uživatele CoolPrima na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný