21. ledna 2019 18:55
Michael Pšenák

Formát IEM Katowice Majoru byl představen

Již méně jak měsíc zbývá do začátku prvního Majoru roku 2019, IEM Katowice. Představen byl dnes jeho formát, jak vypadá?

Tak, jak už je tradicí, budou boje v New Challengers Stage a New Legends Stage probíhat pomocí Swissu na tři výhry. Změna ale přichází již zde, na rozdíl od minule se totiž budou hrát formátem BO3 všechny zápasy o postup nebo vyřazení a nejen ty mezi týmy se skóre 2-2. To znamená, že celkově se bude ve dvou Swissech hrát 26 BO3 zápasů. Pro představu, na FACEIT Majoru jich bylo jen šest.

Největším změna ale přichází až při úpravě seedingu. O tom, jak budou vypadat úvodní zápasy, rozhodnou samotní účastníci turnaje – každý sestaví vlastní žebříček ostatních účastníků, ze kterých se pak sestaví žebříček finální (dva žebříčky, jež byly nejdál od celkového průměru, se počítat nebudou). První v tomto pořadí se pak utká s posledním, druhý s předposledním, atd.

O podobě zápasů v pokročilejší fázi swissu už pak nebude rozhodovat tzv. Buchholz tak, jak tomu bývalo, nýbrž ELO. To úvodní bude určeno podle již zmíněných žebříčku (první bude mít logicky nejvyšší, poslední nejnižší) a měnit se pak bude podle výsledků jednotlivých zápasů. Ve skupinách se stejným počtem bodů pak bude bojovat ten s nejvyšším počtem ELO bodů s tím s počtem nejnižším. Systém se tedy od toho, jež byl použit minule, liší opravdu výrazně. Ale jeho složitost vyvažuje jeho férovost, která by měla být oproti jednoduchém formátu z FACEIT Majoru výrazně vyšší.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný