30. září 2019 19:51
Michael Pšenák

Evil Geniuses ovládli ESL One New York 2019

ESL One New York 2019 je u konce a klasický turnaj ve městě s nejvíce obyvateli v USA byl opět nabitý. Jak celé klání probíhalo?

Turnaje s prize poolem o celkové hodnotě 200 000 dolarů sice nepatří k těm největším, ESL One New York je ale obecně velice populární event, k čemuž i letos přispěla známá jména na startovním poli, které tvořila pětka pozvaných týmů Astralis, Team Liquid, ENCE, FaZe Clan a Evil Geniuses, tedy organizace, kam naprosto těsně před turnajem přešla tehdejší sestava NRG, a třech kvalifikantů OpTic Gaming, G2 Esports a eUnited. Turnaj odstartovaly dvě GSL skupiny, v té první si na úvod připsali bod Liquid, na které nestačili hráči z eUnited, a G2, kteří zase porazili ENCE. Bez prohry pak z Áčka postoupili Team Liquid, G2 ale prohra proti rozjetým Američanům mrzet nemusela, s ENCE, kteří předtím z turnaje vyřadili eUnited, si totiž poradili i podruhé.

V Béčku vítězně začali Astralis, kteří porazili 2:0 OpTic, a Evil Geniuses, již stejným rozdílem vyhráli nad FaZe. V zápase o postup následně stejně jako ve skupině A vyhráli Američané a do LB tedy putovali Astralis. Tam na ně čekali OpTic, kteří předtím relativně bez problémů poslali domů FaZe Clan, v souboji dánských celků už ale takové štěstí neměli – device a spol. nedarovali nic náhodě a po dvou rychlých mapách si zajistili své místo ve vyřazovacích bojích.

V těch na ně na úvod čekali hráči z Team Liquid a ze souboje dvou aktuálně nejlepších týmů světa dle ratingu od HLTV.org nakonec vyšli lépe Dánové. V druhé části klasického single-elimination bracketu pak Evil Geniuses pokračovali ve své krasojízdě, G2 darovali celkově jen 15 kol a stále tak v turnaji neztratili ani jednu mapu. To pak platilo i po dvou mapách BO5 grandfinále, po kterých tuto šňůru Astralis sice přerušili, celkovým vývojem zápasu už ale nezahýbali. Bývalí hráči NRG ve svém prvním turnaji v nových podali výkon na jedničku a po výhře 3:1 nad Astralis si z New Yorku odnášejí zlato.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný