5. září 2019 20:12
Michael Pšenák

eSuba v ESL EuroCup 2019 končí hned ve skupinové části

Výhra v ESL Nationals CZ/SK zajistila Lolkařům z eSuby postup na ESL EuroCup 2019. V turnaji se ale bohužel moc dlouho neohřáli, po třech zápasech v úvodních skupinách se s ním musí rozloučit.

Devět nejlepších League of Legends týmů z devíti různých regionů, mezi kterými nechybí ani ten pro Česko a Slovensko, bojují tento týden v ESL EuroCup 2019. Všichni účastníci mimo zástupců Itálie, na které čekalo rovnou místo v play-off, byli na úvod turnaje rozděleni do dvou GSL skupin, jejichž první dvě kola se odehrála ve středu a v úterý. Na naše borce v této fázi turnaje nečekalo vůbec nic lehkého, los je totiž ne přiřadil do skupiny B, která je složena ze slabších týmů, což je dáno už regiony, které reprezentují (své štěstí v ní budou zkoušet třeba Sector One z Belgie či francouzský mix IZI Dream A), nýbrž do o poznání více nadupaného Áčka.

V něm na eSubáky čekala velice silná konkurence – devils.one (Polsko), PF Helix (Švýcarsko) a EURONICS Gaming (Německo). Již postup z této části, po níž čeká na vítěze skupin přímý postup do play-off a na druhé v pořadí ještě souboj se stejně umístěným týmem z druhé skupiny, by tedy byl dobrým výsledkem, bohužel na něj ale nedošlo. Po prohře 0:2 s devils.one sice našinci nabrali síly a v prvním kole LB porazili rozdílem 2:1 PF Helix, následovala ale odveta s DV1, ve které se eSubákům porážku polskému celku vrátit nepovedlo.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný