5. února 2019 20:44
Michael Pšenák

Esport sleduje v USA stejně lidí jako NBA

Popularita esportu je neskutečná a dokazují to i čísla posledního průzkumu v USA. Dle nich ho totiž sleduje stejně lidí jako NBA!

Během posledních let se z hraní počítačových her, do té doby jen zábavy úzké skupinky lidí stala masivní záležitost, kterou provozuje skoro každý. Spolu s tím přišly také první soutěže a od nich už to není moc daleko k esportu. Právě ten je nyní opravdu v kurzu, vždyť skoro každý, kdo hraje CSko nebo Lolko, se jednou podíval na Major či Worlds.

V roce 2018 byl progaming opravdu na vrcholu popularity a dokazují to i čísla, která můžete vidět na obrázku. Ta ukazují počet sledujících jednotlivých sportů (symbolizovaných mimo esportu vždy názvem nejvyšší americké soutěže). A zatímco pozice NFL (National Football League) a MLB (Major League Baseball) zatím vypadají neotřesitelně, další populární sport, basketbal, pak v grafu najdeme až za esportem!

Ano, z dat, která nasbírala společnost Activate, vychází, že NBA sleduje v USA stejně lidí jako esport, a co se týče budoucnosti, měnit by se to nemělo. Activate totiž věří, že v roce 2021 už esport překoná i MBL a před ním tedy bude už jen nejvyšší liga amerického fotbalu. Zajímavá čísla, že? Tak uvidíme, jestli se nakonec ukážou jako pravdivá!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný