20. září 2017 16:08

ESL One: FaZe rekordně vítězí

Nikdo nečekal takovou sérii vítězství ani tak jednoznačný výkon. To, co předvedli FaZe Clan v New Yorku, je asi ten nejlepší týmový výkon, jaký jsme v posledních letech viděli.

Evropský výběr FaZe Clan budil velký strach už před akcí DreamHack Masters, kde ale sestava nedokázala předvést tak skvělý výkon jako na ESL One New York. Všechno to dobré začalo již minulý týden, když světové "All-Star" vybrakovalo skupinu A v turnaji ELEAGUE Premier.

Zde v New Yorku FaZe postoupili do finále jednoznačně po vítězstvích nad Virtus.pro a Astralis. Nutno podotknout, že jak Poláci, tak ani dánští hráči nejsou zrovna v TOP formě a pro FaZe to tak bylo spíš jen rozehřání. Jejich soupeř Team Liquid to měl naopak těžší. Do play off se musel probojovat skrz Lower Bracket, neboť v prvním utkání podlehli Astralis. Americká sestava následně porazila Virtus.pro a Astralis 2-1, čímž se kvalifikovali do semifinále ESL One New York. Slušné skóre na to, že loni byli hráči ve finále.

V něm se pak odehrála asi ta nejhezčí bitva ze všech zápasů. SK Gaming se snažili, bojovali s neprostupnou obranou a sázeli jeden důležitý útok za druhým, bohužel, ve třímapové bitvě podlehli a přenechali místo ve finále Liquid. V následujícím utkání nastoupil tým FaZe proti Cloud9 a všichni očekávali podobnou čtyřhodinovou bitvu. Bohužel, dočkali jsme se jednoduchého huntu ze strany Evropanů. Cloud9 vůbec nestačili na svého soupeře a prohráli jasně 0-2.

Grandfinále se mělo odehrát ve formátu BO5. Díky skvělým výkonům, které Team Liquid předvedli v semifinále, doufali i fanoušci ve vyhrocené finále, které by přineslo řadu skvělých situací. Bohužel, FaZe Clan nastoupili do utkání, jako by se jednalo o zápas s týmem, který je tak o dvě třídy níže. Dominance na první mapě se ale nepřetavila do druhé, ve které Liquid kousali a prohráli až díky špatně zahranému kolu ze strany IGL. Třetí mapa na Mirage se pak nesla ve stejném duchu jako ta první. FaZe Clan vítězí 3:0 a získává svůj první titul v nové sestavě. Slovenský hráč Ladislav "GuardiaN" Kovács se stává prvním slovenským hráčem, který má na svém kontě dva tituly ESL One a navíc ten první dokázal ještě obhájit.

Konečné pořadí

1. místo - FaZe Clan - 125,000$ 2. místo - Team Liquid - 50,000$ 3. místo - SK Gaming a Cloud9 - 25,000$ 5. místo - Astralis a Natus Vincere - 8,500$ 7. místo - Virtus.pro a EnVyUs - 4,000$

Foto: HLTV.org

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný