3. července 2018 12:05
Michael Pšenák

ESL One Cologne: NaVi vitězí!

Nejprestižnější a nejsledovanější turnaj léta se opět vrací! Jako tradičně nabídne ESL One Cologne souboje těch nejlepších týmů světa a jednu z největší show ve světě CS:GO. Pojďme se teď na tento turnaj podívat podrobněji.

ESL One Cologne se již tradičně uskuteční tento týden v Lanxess Aréně v Kolíně nad Rýnem. Od 3. do 8. července se utká 16 týmů z celého světa o prize pool 300 000 $. O tom, že turnaj bude našlapaný, svědčí i to, že ze světové TOP14 chybí pouze jediný tým. Turnaj bude opět součástí série Intel Grand Slam. V té tým, který jako první nasbírá 4 výhry z 10 turnajů v této sérii, získá 1 000 000 dolarů. Šanci získat 4. výhru už zde má tým FaZe Clan, na paty mu šlape Astralis s 2 výhrami.

Turnaj započne v úterý skupinovou fází. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin po osmi, ve kterých se utkají v double elimination pavouku. Vítěz skupiny získá místo rovnou v semifinále, zatímco poražený v horním pavouku a vítěz spodního pavouku jdou do čtvrtfinále.

V pátek začne play-off, kde se týmy přesunou ze studia do Lanxess Arény s kapacitou přes 15 000 diváků. V něm budou diváci svědky dvou pátečních BO3 čtvrtfinále a dvou sobotních BO3 semifinále. V neděli se dočkáme vyvrcholení celého turnaje v podobě BO5 grandfinále.

Dočkáme se také českého streamu, který tradičně přinese COOL Esport. Budeme svědky komentáře od předních českých komentátorů, jako jsou DeeThane či Lelek, spolu se špičkovým analyst deskem. Celým streamem nás tradičně provede Zdeněk "Rader" Princ.

Play-off:

Skupiny:

Ve skupině A je jasným favoritem tým Astralis, který je momentálně světovou jedničkou. Astralis jsou momentálně ve výborné formě a nezdá se, že by je někdo ze skupiny A mohl porazit. Jejich soupeř v prvním zápase, tým ENCE, je naopak největším outsiderem skupiny A a jejich šance na postup jsou mizivé.

Vrátit zpět na vrchol se pokusí tým NiP, jenž do Kolína přijel v nové sestavě s Lekrem. Je ale otázkou, jestli postup na EU Minor zvýšil týmu dostatečně sebevědomí, nebo jestli NiP opět selžou a budou mezi prvními odpadlíky. Těžkou situaci má také tým Cloud9, který má dlouhodobé problémy najít 5. hráče. Tím bude pro tento turnaj Slovák STYKO. Ten by mohl do Cloud9 výborně zapadnout a pokud se to podaří, Cloud9 mohou dojít v turnaji daleko.

Na vítězství budou bez pochyby útočit i mousesports. Ti před turnajem udělali změnu v sestavě a STYKA vyměnili za polskou legendu Snaxe, který by měl být na papíře velkou posilou. Mousesports tak budou bez pochyby chtít dojít daleko a nepostoupit ze skupin ani nepřichází pro tým v úvahu. Naopak jejich první soupeř Gambit se potýká poslední dobou s velmi zlou formou a bude překvapením, pokud nevypadnou jako první.

Dalším favoritem na postup je tým Na´Vi, který se vrátil po dlouhé době opět na vrchol. Tento tým má ve svých řadách s1mpla, jenž je momentálně nejlepším hráčem světa, ale jeden hráč vítězství neudělá. Postup ze skupin by měl být v každém případě samozřejmostí a pokud zbytek týmu dokáže zabrat a podpořit s1mpla, dost možná budou Na´Vi útočit na první místo.

Posledním týmem ve skupině A je celek G2 Esport. Tento tým prošel nedávno výraznou obměnou, která zatím ale nepřinesla kýžené výsledky. Ani zde se s tímto týmem příliš nepočítá, i když stále platí, že tato stará parta může překvapit.

Náš tip na postupující: 1) Astralis 2) Natus Vincere 3) Mousesports

Ve skupině B je jasným favoritem tým FaZe. Ten ukázal, že dokáže vyhrávat i s cromenem a patří tak stále k hlavním favoritům nejen na výhru ve skupinách, ale také na celkové vítězství. Naopak soupeř FaZe, tým B.O.O.T-d[S], je největším outsiderem celého turnaje a s postupem se tedy nepočítá.

Favoritem je také tým MIBR, do kterého minulý týden přesoupili hráči SK Gaming. Pro ty znamená přestup do nové organizace bez pochyby velkou motivaci se předvést. V posledních měsících se sice týmu příliš nedařilo, to se ale pomalu mění a právě tento turnaj by mohl být tím zlomovým. Nepříliš vyrované výkony předvádí tým Renegades, který zazářil na domácím IEM Sydney, na dalších turnajích se mu ale nedařilo. Vzhledem k velké konkurenci se nedá čekat postup ze skupin ani zde.

Postoupit ale budou chtít fnatic, kteří dojeli do Německa posíleni o drakena. Ani fnatic se poslední dobou příliš nedařilo, to by se mohlo změnit po příchodu dvou nových hráčů. Jestli do týmu Xizt s drakenem dobře zapadnou se teprve uvidí, mohlo by to však přinést úspěchy. Se špatnou formou bojuje i tým North, u kterého se postup ze skupin nedá předpokládat.

Velkým outsiderem je tým BIG, který má však velkou motivaci se předvést před domácím publikem. Tým v minulosti ukázal, že zvládne hrát i proti Tier1 týmům. Je tedy možné, že Němci překvapí a dokážou něco podobného jako Renegades na IEM Sydney. Reálnější je však spíše situace, ve které BIG nepostoupí.

Posledním týmem a zároveň favoritem na postup je Team Liquid. Ten předvádí velmi silné a stabilní výkony, díky čemuž také drží 5. místo ve světovém žebříčku. Pokud si budou Liquid držet svou formu, postup by je neměl minout.

Náš tip na postupující: 1) FaZe 2) Liquid 3) MIBR

Rozdělení prize poolu bude následující:

  • 1. 125 000 $
  • 2. 50 000 $
  • 3.-4. 22 000 $
  • 5.-6. 11 000 $
  • 7.-8. 7 500 $
  • 9.-12. 6 000 $
  • 13.-16. 5 000 $

Michael Pšenák

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný