30. září 2020 20:39
Michael Pšenák

Entropiq jsou podle žebříčku VLR pátým nejlepším týmem Evropy!

Když Entropiq v létě oznámili akvizici mezinárodní VALORANT sestavy, tak pro mnohé bylo překvapivé, že je to hlavní tým, nikoliv ten český, oznámený později. Skutečností je však to, že pětice, která je založená především na polských hráčích, má opravdu ty nejvyšší ambice, což nyní potvrzuje žebříček VLR.

Na stránkách Entropiq tuto informaci ještě nenajdete, ale hlavní VALORANT sekce si před několika dny prošla změnami. Polská část sestavy se rozhodla naverbovat své krajany, takže se s týmem rozloučili Mikhail „Duno“ Fokin a Egor „chiwawa“ Stepanyuk. Novými posilami by se měli stát Patryk „Starxo“ Kopczynski a Michał „RETO“ Silski, kteří už s Entropiq hrají v turnaji TOURSTAT Summer Clash. V sestavě však se čtyřmi polskými hráči překvapivě zůstává jeden Ukrajinec, Vladyslav „arch" Svistov, je tedy otázkou, jaká bude jeho budoucnost v týmu.

Že tyto dvě změny jsou k dobrému, se projevuje ve zmíněném Summer Clashi, kde Entropiq postoupili do play-off z prvního místa. Stejně tak se jim podařilo například v Nicecactus Summer Trophy #2 postoupit z kvalifikace do hlavní části turnaje. Za největší úspěch se pak dá považovat výhra Polish Open, kde týmu vypomáhal Jiří „oKKo“ Trojan z české sekce Entropiq Bravo. Celé tohle aktivní účinkování získává polské sekci Entropiq renomé v Evropě, což nyní podpořil žebříček VLR – tam jsou totiž Entropiq aktuálně uvedení jako TOP 5 tým Evropy!

Králem tohoto žebříčku jsou suverénně G2 Esports, které následuje trio FunPlus Phoenix, BONK a Team Liquid. Tyhle týmy vidíme převážně pouze na těch největších turnajích, což zapříčiňuje, že Entropiq jsou pouze 24 bodů od čtvrtého místa, jež drží Liquid se slavným belgickým hráčem ScreaMem. V jiném žebříčku od THESPIKE jsou sice Entropiq až jedenáctí, nicméně se dá říci, že z Tier 2 evropské scény dokázali zatím hrát vyrovnaně naprosto s každým. Umístění ve VLR žebříčku tak může nyní dodat krev do žil, protože jde o hezké ocenění za tvrdou práci. Ačkoliv jde o polskou sestavu, tak i nás samozřejmě opravdu hodně těší vidět českou organizaci takto vysoko.

Aktuální VALORANT sestava Entropiq:

Sebastian „NEEX“ Trela Michał „MOLSI“ Łącki Vladyslav „arch“ Svistov Patryk „Starxo“ Kopczynski (neoficiálně) Michał „RETO“ Silski (neoficiálně)

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný