29. ledna 2018 20:14
kazimir.krysta@iprima.cz

ELEAGUE Major Boston 2018 v kostce

Leden už skoro došel ke svému konci a společně s koncem prvního měsíce v roce je za námi také snad největší Counter-Strike akce roku. ELEAGUE Major v Bostonu toho přinesl opravdu hodně, pojďme se spolu podívat na to nejdůležitější!

Modla všech fandů CSka, mega akce s podporou od samotných vývojářů hry, Valve, to je Major. Tentokrát se jeho organizace zhostili borci z ELEAGUE, kteří už loňský rok dokázali, že organizovat Major jim nedělá problém. Ani rok 2018 nebyl vyjímkou, Major se jim prostě povedl! Snad jedinou výtku lze přidat k hloupému pravidlu o roster locku, kvůli kterému nemohli některé týmy nastoupit v plné sestavě.

Celý Major začal 12. ledna offline kvalifikací, ve které se ještě bojovalo o zbylých osm slotů na hlavním turnaji. Zde žádné velké překvapení nepřišlo, za zmínku stojí pouze překvapivý postup ruských celků Vega Squadron a Quantom Bellator Fire. To hlavní ale přišlo za týden, kdy odstartovala skupinová část samotného Majoru. Ta byla již tradičně hrána swiss formátem na tři výhry. A zde už o překvapení nouze nebyla. V základní části totiž urvali jednu pouze jednu výhru Astralis, kteří se na loňském ELEAGUE Majoru dokonce radovali z výhry.

Překvapivý byl i výsledek North s Virtus.pro, dva týmy, u nichž bychom očekávali snad i postup, vypadly se skórem 0-3! Na druhé straně stále udivovali Quantom Bellator Fire, kteří postoupili do playoff pouze s jednou prohrou. A co přineslo právě playoff? QB.Fire už ve své krasojízde nepokračovali, v BO3 souboji je zastavili Natus Vincere. Na druhé straně pavouku zase překvapili G2 Esports, kteří po skvělém výkonu ve skupině proti Cloud9 selhali a s turnajem se loučili ve čtvrtfinále.

A Cloud9, ti vůbec překvapili! Zatímco horní část pavouka žádnou senzaci nepřinesla, FaZe Clan potvrdili, jak silní jsou a bez ztráty mapy prošli do finále, Američané díky hypu publika překvapili a po G2 porazili dokonce brazilský supertým SK Gaming. Nejhezčí na celém Majoru ale bylo samotné finále. I když sázkové kanceláře i odborníci tipovali, že FaZe budou hrát stále tak suverénně a s C9 si poradí bez problémů na dvou mapách, realita byla naprosto odlišná. Domácí celek opět ukázal, jak důležitá podpora ze strany publika je a po prohře na Mirage nic nevzdali a jeli dál. Naprostou senzaci předvedli na Overpassu, který je všeobecně brán za nejsilnější mapu FaZe, a zápas tak poslali do decideru. Zde jsme viděli naprosto neskutečně vyrovaný souboj, FaZe k výhře chyběl už jen opravdu krůček, C9 se ale opět sebrali a po dvou prodloužení nakonec brali zlato.

kazimir.krysta@iprima.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný