16. srpna 2016 22:06

E-Sports novinky #13 - Přestupový masakr zasáhl CS:GO!

Zajímáte se o elektronický sport nebo dokonce progaming? Tak to tenhle článek je tu právě pro vás.

Portál PLAYzone.cz pro vás pravidelně každý týden připravuje souhr toho nejdůležitějšího, co se událo na herní scéně!

Hlavní téma: Zemětřesení na evropské CS:GO scéně Ve světě CS:GO se nemluví o ničem jiném, než o přestupech v posledním týdnu. Hlavním bodem je švédský armagedon, neboli výměna mezi týmy Fnatic a GODSENT. Právě legendární sestava s hráči jako Flusha, JW a olofmeister se rozděluje, dva společné major tituly jim však nikdo nevezme. Zatímco právě olofm společně s Dennisem zůstává u Fnatic, trojice Flusha, JW a KRIMZ míří do GODSENT za Pronaxem a Znajderem. Díky tomu se tak opět sejde 80% jádra původních Fnatic, tentokrát však s KRIMZem namísto Devilwalka. Uvidíme, zda-li se GODSENT poperou o pozici TOP1 týmu na světě, na papíře vypadá jejich sestava lépe než ta Fnatic.

Další změny jsou sice menší, ale to jen proto, že z těch chystaných nakonec sešlo. FaZe Clan údajně usilovali o největší světová jména, jako je například olofmeister nebo Dennis, nakonec však řady populárního týmu posílí pouze finský sniper a bývalý hráč NiP Aleksi „allu“ Jalli, s týmem se loučí Portugalec Fox.

Do třetice skandinávské přestupy, konkrétně u legendárních Ninjas in Pyjamas. Tady však jde dosud pouze o potvrzeného hráče jako náhradníka, vstříc nové štaci půjde hvězdný hráč Epsilon Joakim "disco doplan" Gidetun, a to jako náhrada za zraněného Pytha. Je veřejně známo, že v poslední době to moc nejde Fribergovi a tak bychom se vůbec nedivili, kdyby tohle byla pro Doplana zkouška, jeho pozice je totiž entry fragger, stejně jako Friberga. Po návratu Pytha by se tak mohl pakovat Friberg.

České hráče zřejmě na Worlds neuvidíme V minulosti jsme psali o Tomáši „Nardeus“ Maršálkovi jako největší české naději v případě postupu na letošní šampionát v League of Legends. Osud však nepřál a ve finále turecké soutěže jeho tým SuperMassive Esports ve finále padnul proti Dark Passage a nadějím je konec. Ironií je to, že vítězný celek nebude moci použít dva hráče ze své sestavy v kvalifikaci na šampionát, protože jim není 16 let.

Podobný posud bohužel potká i Aleše „Freeze“ Kněžínka, jenž byl přesunut kvůli zranění zápěstí na lavičku a nevypadá to, že by se do konce roku 2016 vrátil k aktivnímu hraní. Zdraví je přednější. Náhradník FORG1VEN navíc předvádí fenomenální výkony a zahraniční experti tvrdí, že právě on je tím tahounem, který by H2k Gaming dotáhl na Worlds. Začátek playoff je slibný, 3:0 proti Fnatic!

Mobilní gaming už není žádnou exotikou Možná se podivíte, možná vám to přijde zvláštní. Ale i v mobilních hrách se rozvíjí profesionální hraní na nejvyšší úrovni a ve světě mají své týmy například SK Gaming, G2 Esports nebo Team SoloMid. V Česku se o rozvin pokouší právě portál PLAYzone a dokonce bylo pro letošní sezónu oznámeno Mistrovství ČR v mobilních hrách! Již nyní se bojuje v zábavné duelové hře Clash Royale, turnaje se konají každou sobotu. V nejpopulárnější mobilní MOBA hře Vainglory se naopak bojuje 3v3 a mezi ty nejlepší se řadí právě bývalí hráči League of Legends nebo Doty. Pojď si to vyzkoušet i ty!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný