3. srpna 2016 11:50

E-Sports novinky #12 - Největší turnaj světa se blíží!

Najdeme tu mezi našimi čtenáři fanoušky elektronického sportu? Pokud ano, říkali jste si někdy, že byste chtěli porovnat své síly s ostatními hráči, že byste si rádi zahráli v nějakém turnaji, nebo se jen rádi koukáte, jak hrají profíci?

Hlavní téma: Famózní ELEAGUE je u konce Velká americká liga ELEAGUE se od května konala v americké Atlantě a každý pátek ji mohli také místní diváci vídat v celostátních televizích. Přenosy základní části a následného play-off této CS:GO ligy s dotací 1,4 milionů amerických dolarů sledovalo až 3,4 milionů nových diváků, celkem bylo zhlédnuto 897 milionů čistých minut! ELEAGUE byla opravdu něčím, co nemá ve světě obdoby. Ačkoliv druhá sezóna bude fungovat v jiném formátu, tak již byla oficiálně oznámena.

Když se podíváme na boje nejlepších týmů, tak vítězem se stali naprosto překvapivě Virtus.pro. Na své cestě za titulem neztratili ve vyřazovacích bojích jedinou mapu a postupně smetli ze stolu Ninjas in Pyjamas, mousesports a ve finále konaném v atlantském divadle také Fnatic. V ELEAGUE jsme byli svědky celé řady krásných akcí a fragů, na ty nejlepší se můžete podívat v tomto videu.

II. sezóna PLAYzone lig je v plném proudu Letní sezóna CS:GO, League of Legends a Hearthstone lig od portálu PLAYzone má za sebou první hrací týdny a každá se vyvíjí naprosto jinak – CS:GO lize vévodí eXtatus, na které se dotahují Inside Games, dosud bez prohry, naopak eSuba překvapivě ztrácí. V League of Legends jsou boje teprve v brzké fázi a Hearthstone liga je napínavější než kdy jindy – Oldřich „Faeli“ Mahdal z eSuby již dvakrát zaváhal a nováčci v lize mu cestu za obhajobou nedělají vůbec jednoduchou, zejména CG.Thinny nebo GIFO.

Známe složení reprezentací pro CS:GO světový šampionát Fanoušci domácí scény v Counter-Strike: Global Offensive již nebudou muset nadále čekat na složení našich reprezentačních výběrů. Na oficiálních stránkách šampionátu byly odhaleny kompletní soupisky a oba naši kapitáni zvolili různé taktiky. Hráč eSuby David „KAPARZO“ Lacina si jako kapitán českého výběru vybral hned 11 hráčů, světoznámý sniper Ladislav „GuardiaN“ Kovács pak raději šáhl po jedné pětce a až v případě nouze doplní sestavu o náhradníky. Na kompletní složení se můžete podívat zde.

The International 2016 je tady! Máme tu nějaké Dotaře? Pokud ano, tak zbystřete! Největší turnaj roku je tady a v průběhu měsíce srpna nás čekají ty nejlepší zápasy. Chápete správně, The International 2016 odstartoval v těchto dnech a ještě v první polovině měsíce budeme znát nového šampiona pro letošní rok. Skupinové fáze TI6 začnou ve středu 3. srpna a titulovat nového krále budeme o deset dní později. Nebo nebude nový a titul obhájí Evil Geniuses? Největším lákadlem celé akce je fakt, že každoročně je The International nejdotovanější akcí na světě, vítězný tým si letos odnese v přepočtu více než 460 milionů českých korun! Vysněná práce, viďte? Tak šup, zapněte Steam a trénujte!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný