3. ledna 2019 21:15
Michael Pšenák

Devatenáctým hráčem roku 2018 byl portálem HLTV.org vyhlášen ropz

Druhým představeným hráčem z letošního žebříčku TOP 20 hráčů Counter-Strike se stává teprve devatenáctiletý estonský talent ropz.

Mladičký talent z Estonska patří nejspíš k těm hráčům, od nichž jste umístění v tomto žebříčku čekali. To bude dost možná způsobené tím, že ropz střílí za mousesports, tedy stejný tým, jako hned dva domácí hráči, STYKO a oskar.

Ropz je, stejně jako valde, nováčkem v tomto žebříčku, což při pohledu na jeho věk není nikterak překvapující. I přesto, jak mladý tento hráč je, vyrůstal ještě na starém dobrém CS 1.6, tehdy mu bylo něco okolo sedmi let. Po krátké době, během které hrál Call of Duty, se ropz vrátil k CSku (tentokrát už Global Offensive), ve kterém se mu začalo dařit – již v roce 2016 se mu povedlo dostat do FPL, což bylo po době, během které dominoval FPL-C, skvělým úspěchem.

Zajímavé ale je, že talentovanému hráči spoustal lidí nevěřila – především kvůli tomu, že neukázal své schopnosti na LAN akcích, byl vystavován tlaku komunity, který nakonec vyústil k jeho cestě do kanceláří FACEITu v Londýně, kde si musel zahrát na vybavení od tvůrce populární online ligy. Ropz zkrátka CSko umí, ale i přesto, že patří k nejlepším hráčům světa a o živobytí má minimálně na chvilku vystaráno, nezavřel ani na školu, ta byla dokonce jedním z důvodů, proč si zvolil právě mousesports.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný