28. dubna 2020 21:27
Michael Pšenák

COOL liga: Druhé kolo posouvá do vedení eSubu a eEriness

Týmová Hearthstone COOL liga má za sebou druhé kolo a že to tedy bylo něco! Všechny tři streamované zápasy se protáhly do pěti her, a my tak byly svědky jednoho z nejvyrovnanějších kol celé historie COOL ligy.

Gifted Gaming 2 : 3 Entropiq

Stream druhého kola letošní sezony týmové Hearthstone COOL ligy odstartoval zápas mezi Gifted Gaming a Entropiq, a to kvůli tomu, že Benko a Pepe pospíchali na později hrané Red Bull M.E.O. Dle matchupů mělo být toto utkání velice vyrovnané, a to se později také potvrdilo. Hned na úvod se odehrálo všech pět her i navzdory tomu, že Gifted Gaming do utkání vstoupili výrazně lépe. Za stavu 0 : 2 ale zvládli Faeli a spol. vyhrát těsný zápas s Druidem proti Mágovi a následně i opačný matchup, v němž Entropiq silně potahal dobrý Puzzle Box of Yogg-Saron. Rozhodoval tak mirror Shamanů, ve kterém EQ rovněž uspěli, a dovedli tak svůj comeback ke zdárnému konci.

nEophyte 3 : 2 Absolute Legends

Po souboji GG a EQ šli na řadu nEophyte a Absolute Legends, a v principu jsme tak mohli sledovat utkání velice podobné tomu prvnímu. Na jedné straně vyrovnaná sestava, na druhé známá jména vedená Jarlou, jediným českým velmistrem. A i vývoj tohoto utkání byl velice podobný tomu předchozímu –⁠ nEophyte nejprve otevřeli rychlými dvěma výhrami, následně ale zvládli AL porazit Warlocka Hunterem a výhrou v zápase Druida a Mage dostali zápas do páté hry. Na rozdíl od EQ ale comeback dokončit nezvládli, jejich pomalejší Shaman prostě neměl proti rychlému Murloc Paladinovi od nEophyte šanci, což udělalo z Absolute Legends jeden ze dvou týmů, který dosud nezvládl vyhrát

CZC.eSuba 3 : 2 Inaequalis

Závěr streamu pak patřil eSubě a Inaequalis, proti sobě se tak postavily dvě velice silné sestavy. Menší výhodu měla ale papírově eSuba, a to nejen co se síly sestav týče, ale i v řeči matchupů. Úvodní menší výhodu sice využili Inae, ESB jim to ale pak nazpátky vrátila v pro sebe příjemnějším utkání Druida s Rogue a následném zajímavém mirroru Galakron Warlocků. eSuba pak ale nezvládla se svým Paladinem porazit Mage, a i v posledním streamovaném souboji jsme tak šli do páté hry. V ní měli lehkou výhodu PoweR a spol., které také využili. eSuba se tak stala jedním ze dvou týmů s dvěma výhrami a Inaequalis se naopak připojili k Absolute Legends na dně tabulky.

eEriness 3 : 0 Inside Games

Jestli ta utkání, co jsme sledovali na streamu, byla pomalá a vyrovnaná, to hrané offstream nabídlo naprostý opak. Dle statistik si sice z tohoto zápasu měli odnést body Inside Games, v Hearthstone je ale možné vše, a eEriness tak nejprve vyhráli nepříjemný zápas Warriora do Demon Huntera. V tomto duchu pokračovali i nadále, se svým Mage zvládli porazit Rogue od Inside Games a celou hru uzavřeli výhrou Warlocka proti Mage. Podtrženo, sečteno, eEriness ukončili utkání s nejméně pravděpodobným skóre vůbec a připsali si druhou výhru 3 : 0 v řadě, která je posouvá na průběžné první místo.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný