8. února 2019 23:22
Michael Pšenák

Contenders letos čekají změny

Overwatch Contenders, druhou nejvyšší soutěž v Overwatchi, letos čekají zásadní změny. O co jde?

Chcete-li se někdy dostat do Overwatch League, vaše cesta nejspíše povede přes Contenders. Tato nižší soutěž je snad nejlepším možným můstkem do nejvyšší úrovně kompetitivního hraní a to, že z ní bylo týmy z OWL nabráno již devadesát hráčů, to jen potvrzuje. Mimo to by vás Contenders mohly zajímat i proto, že v nich můžete sledovat české hráče – vloni jimi byli Sardis, který to se svým celkem One.PoinT dotáhl až do čtvrtfinále, a Exorath, jenž se zase s celkem Morning Stars probojoval až do čtvrtfinále.

Tento rok chce evidentně Blizzard úroveň Contenders ještě o něco zvýšit a přichází tedy se silnými změnami. Jako první se mění samotná struktura turnaje, v každém z osmi regionů nyní budou za rok jen dvě sezóny. Aby se ale vyrovnala ztráta jedné sezóny, budou logicky delší, obě z nich tedy budou sestávat ze čtyř fází. První z nich budou tzv. trials. Ty budou sloužit jako přechodný turnaj, ve kterém bude bojovat osm týmů o místo v dalších části soutěže.

Stage dva pak bude vlastně základní část. Po té, co byly týmy rozděleny, budou rozeslány invity pro academy týmy, které se spolu s postupujícím z fáze číslo jedna utkají o místa v Playoffs, tedy fázi tři. Stage čtyři bude u každé sezóny trochu odlišná – u té první bude sestávat z dvou turnajů, Pacific a Atlantic showdown. V každém z nich se utkají nejlepší čtyři nejlepší týmy z daných regionů (pro Atlantic to jsou EU, North a South America, pro Pacific Australia, China, Korea a Asia-Pacific) v Double-Elimination zápasech.

Co se týká sezóny dva, v ní bude desítka nejlepších týmů ve fázi čtyři soupeřit v turnaji nazvaném Gauntlet. Nejprve se účastníci utkají ve skupinách, které pak budou opět následovány DE pavoukem. Ani jeden region nemá zajištěno, že na Gauntlet vyšle své zástupce, o tom, kdo na tomto turnaji bude soutěžit, totiž rozhodnou Shodown klání ze sezóny minulé. Poslední změnou jsou pak prize money, ty totiž byly letos opravdu solidně navýšeny, celkově se v Contenders rozdají neskutečné tři miliony!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný