27. března 2018 13:39
Michael Pšenák

Co přinesl maďarský V4 Future Sports Festival?

Uplynulý víkend toho přinesl hodně. Jakože opravdu hodně, hodně moc věcí! Směle můžeme říci, že je to pro český esport nejúspěšnější víkend za posledních pár měsíců. Největší podíl na tom má úspěch naší výpravy na V4 Future Sports Festival v maďarské Budapešti. Jak celý turnaj probíhal?

Hlavním lákadlem byl bezpochyby turnaj v CS:GO. Z celkové dotace 1 000 000 euro obdržel turnaj v CSku rovnou polovinu! O 500 000 bojovali sice pouze týmy, jež mají něco společného se zeměmi Visegrádské čtyřky, o kvalitní týmy nouze nebyla. Mimo kvalifikantů, kteří na turnaj rozhodně nejeli jako favorité, totiž o hlavní cenu bojovaly také pozvané týmy – a zde nechyběly taková esa, jako mousesports, FaZe nebo HellRaisers a Virtus.pro

Na úvod byly týmy rozděleny do dvou skupin po čtyřech, hraných klasickým formátem každý s každým. A zde se prostě potvrdilo to, co jsme očekávali – ze skupin postoupila právě čtyřka týmů s pozvánku. V semifinále už ale přišlo nemalé překvapení. Virtus.pro, procházející si dlouhodobou krizí, porazili bez ztráty mapy světovou jedničku FaZe Clan! To jsme opravdu nikdo nečekali a VP ukázali, že stále umí hrát. V druhé části pavouka pokračovali ve skvělých výkonech mousesports, které proti HellRaisers také neztratili ani mapu. A finále? VP zde ukázali, že na V4 FSF přijeli ve formě. Rozjeté mousesports potrápili, na výhru to ale nestačilo – STYKO a spol. brali zlato! Pro domácí fandy přišla záhy ještě jedna pěkná zpráva, ocenění pro nejlepšího hráče turnaje totiž obdržel český sniper oskar.

1. místo: mousesports
2. místo: Virtus.pro
3. - 4. místo: FaZe Clan a HellRaisers

Druhým nejzajímavějším turnajem byl bezpochyby ten v Lolku. Prizepool 300 000 euro byl slušná motivace pro domácí týmy, předvést to nejlepší. Velké naděje jsme vkládali především do eSuby, která jela do Maďarska jako první profesionální League of Legends tým na CZ/SK scéně.

A eSubáci naše očekávání naplnili! V semifinále narazili na další domácí tým, Team xD ale na papírově silnější eSubu nestačil a naši už byli ve finále. Zde jim soupeře dělali polští Illuminar Gaming a eSubáci to rozhodně neměli lehké. V BO5 souboji nakonec ale ztratili jen jednu hru a po skvělých výkonech brali zlato a 150 000 €.

1. místo: eSuba
2. místo: Illuminar Gaming
3. - 4. místo: RIFT Esports a Team xD

Ani třetí hru nemohl žádný český nebo slovenský fanda vynechat. V Clash Royale bojovali čtyři našinci a do turnaje rozhodně nešli jako outsideři. Snad nejzajímavější zápas pro CZ/SK fandu přineslo hned první kolo. Na sebe narazili dva rivalové, Pepis a CHIPY. V souboji titánů byl nakonec úspěšnější outsider – díky picku překvapivého balíčku postoupil do dalšího kola Pepis.

Na další dva CZ/SK hráče čekali silní Poláci. Ti byli bohužel nad síli mamarmana i Zveraka, v LB byli tedy hned po prvním kole tři naši hráči. V následujících zápasech se nám také moc nedařilo – Pepis selhal v semifinále WB, mamarman ale postoupil do dalšího kola v LB. Dále postoupil i Zverak, ven šel ale zase CHIPY, který nestačil ani na dalšího krajana.

Ve čtvrtfinále LB spolu opět bojovali domácí hráči, ve střetu hráčů Zetka byl nakonec úspěšnější talentovaný slovák, mamarman. A ten byl také jediným, kdo se v turnaji udržel do dalšího kola – na Bloody Dave Zverak nestačil. A tento polský hráč byl i nad síly mamarmana, Češi a Slováci se tedy s turnajem loučili bez medaile. A kdo si cenné kovy rozebral? Bronz bral překvapivě maďarský PatrikKingX, o zlato si to v grandfinále rozdali Poláci. Lepší byl nakonec Wrobelek, ten si tedy spolu se zlatem vezl domů také hromadu peněz.

1. místo: Wrobelek
2. místo: Bloody Dave
3. místo: PatrikKingX

Zajímavý byl ale také turnaj ve FIFA18, kterému se bohužel nedostávalo moc prostoru. V tomto fotbalovém simulátoru měli Češi a Slováci opravdu obří zastoupení – o zlato bojovalo po boku dvou Slováků šest Čechů. Jenže, početní převaha nestačila. Češi selhali hned na začátku a s děleným 9. - 16. místem se muselo spokojit sedm z osmi členů naší výpravy. Dále prošel pouze Emerickson, ani on ale moc dlouho nevydržel, skončil totiž na 5. až 8. místě a potvrdil tak selhání našich hráčů.

1. místo: Gabinho
2. místo: Riptorek
3. - 4. místo: milosz93 a Molnargabo

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný