31. července 2019 19:19
Michael Pšenák

Co nabídlo první kolo FORTUNA COOL ligy a co nám přichystá to druhé? STYKO se vrací!

FORTUNA COOL liga má po hektickém přechodu mezi kvalifikacemi a prvním kolem za sebou první čtveřici zápasů. Hned dvakrát se představili Dark Tigers, naopak premiéru si tým Kopec srandy zažije až ve druhém týdnu. Kdo se zaskvěl v úvodních hracích dnech a co na vás čeká tento týden?

Letní sezóna FORTUNA COOL ligy vám v sedmi hracích týdnech vždy ve středu a čtvrtek nabídne pravidelnou porci zápasů, přičemž úvodní čtyři chody vám přední domácí týmy naservírovaly už v minulém týdnu.

Výsledky zápasů prvního kola:

  • ECLOT.LYNX vs. Brute.GG – 16:9 (Mirage), 15:15 (Overpass) – STATS
  • ROG.eXtatus vs. Dark Tigers – 9:16 (Nuke), 13:16 (Inferno) – STATS
  • Dark Tigers vs. DEFEATERS – 16:9 (Inferno), 13:16 (Dust2) – STATS
  • Trust.Universe vs. eSuba – 12:16 (Overpass), 13:16 (Mirage) – STATS

Hnedka první hrací den nám ukázal, kdo na sobě bude muset po změnách sestavy zapracovat. Oba finalisté jarní sezóny totiž poztrácely důležité body. Přesně naopak se ale dařilo eSubě, která s novými posilami dokázala setnout Universe, tedy jeden z mála elitních domácích celků, kdo nezměnil jediného hráče. Za největší překvapení se pak dá považovat úspěch DEFEATERS, kteří dokázali Dark Tigers okrást o body. Největší měrou se o to postaral Filip 'TuiPo' Špaček, jehož skóre 37:19 je nejzářivějším individuálním výkonem kola. Ze všech celých dvojzápasů se pak nejlépe prezentoval Adam 'ZEDc' Bartko z ECLOT, který zaznamenal K/D 1.66.

Nejlepší akce prvního týdne v podání blogg1se:

První kolo je tedy za námi a před námi to druhé. Vzhledem k zápasům úvodního týdne se dá o středečním programu říci, že oba duely mají své favority. eSuba hned na úvod potvrdila svou kvalitu, eXtatus se naopak bude chtít vzchopit. Také ECLOT se nejen v domácím prostředí ukazuje v parádní formě, ale současně si musejí dát na DEFEATERS pozor, aby nedopadli jako Dark Tigers v prvním kole. Podstatně větší náboj bude mít ale druhá dvojice zápasů. Na úvod čtvrtka se chystá velká událost v podobě návratu Martina 'STYKO' Styka na domácí scénu, někdejší legenda z Majoru se ukáže v barvách týmu Kopec srandy. Druhý hrací týden poté uzavře duel prvního týmu tabulky, proti kterému ale Universe budou jako jeden z favoritů soutěže chtít zapomenout na počáteční zklamání a dá se vysoce očekávat, že nás čeká opravdu kvalitní duel.

Harmonogram zápasů druhého kola:

  • Středa 19:00 – ROG.eXtatus vs. eSuba
  • Středa 21:00 – ECLOT.LYNX vs. DEFEATERS
  • Čtvrtek 19:00 – Brute.GG vs. Kopec srandy
  • Čtvrtek 21:00 – Dark Tigers vs. Trust.Universe

Za mikrofon se pro celou čtveřici zápasů tradičně usadí Shadye s Lelkem tak, jak to máme rádi.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný