22. července 2019 23:08
Michael Pšenák

Co můžeme očekávat od letního splitu FORTUNA COOL ligy?

Jarní část FORTUNA COOL ligy je minulostí, již tuto středu startuje split letní. Co od něj můžete očekávat?

Jak už je u FORTUNA COOL ligy zvykem, v základní části bude bojovat osmička týmů. Na rozdíl od jara se všechny nemusely probojovat přes kvalifikace, úřadující mistři z Brute.gg a vicemistři z ROG.eXtatus obdrželi pozvání, a jasno tak nebylo pouze o šesti účastnících. Jako první se k této dvojici připojili Dark Tigers a Trust.Universe, z druhé kvalifikace startovní pole rozšířili eSuba a DEFEATERS a do finálního počtu tuto šestici minulý pátek doplnily týmy XDDDDDD a ECLOT.LYNX. O účastnících už je tedy nějakou dobu jasno, poslední dobou ale začaly domácí scénou zmítat zprávy o velkých změnách a o tom, v jaké sestavě jednotlivé týmy nastoupí, tedy jisté není.

Dle spekulací změny s největší pravděpodobností zasáhnou třeba Brute.gg, se kterými by se měl rozloučit jejich dosavadní kapitán leckr. Do kolotoče přestupů by se pak z účastníků COOL ligy měli zapojit také eSuba, Dark Tigers a ROG.eXtatus a prakticky jisté je i to, že ve stejné sestavě jako v kvalifikacích nenastoupí ani XDDDDDD, u kterých by změny měly být dokonce ze všech nejdrastičtější. Oficiálně potvrzené ale zatím nic nebylo a to, v jakých sestavách budou jednotlivé týmy bojovat, tedy budeme vědět až při startu prvních ostrých zápasů.

Co se týče systému ligy, v základní části se bude hrát stále klasickým, specifickým formátem, jenž v sobě kombinuje double round-robin s bo1 zápasy a klasický round-robin s bo2 utkáními. Postup na play-off v něm čeká na čtyři týmy, které si to pak všechny rozdají v single-elimination pavouku se všemi zápasy hranými offline na zářijovém KAMIQ YOU FESTu. Podzimní split letošní FORTUNA COOL ligy zkrátka vypadá zajímavě už nyní, tedy ještě předtím, než vůbec odstartoval, a toho, co přinese, se už tedy nemůžeme dočkat.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný