27. srpna 2019 18:26
Michael Pšenák

Berlínský Major má za sebou první část, mouz s Frozenem v ní byli úspěšní, oskar s HellRaisers se dále nepodívá

Svátek všech hráčů CS:GO je tady, berlínský Major, jehož organizaci má na starosti StarLadder, odstartoval již minulý pátek. Nyní má za sebou první část. Jak to v The New Challengers Stage probíhalo?

Druhý z dvojice nejpodstatnějších CS:GO turnajů roku je zde. StarLadder Major odstartoval v Berlíně již v pátek a ke konci nyní došla jeho úvodní fáze, nesoucí název The New Challengers Stage. Ta se již tradičně odehrála jedním velkým, pětikolovým swissem pro 16 týmů, z něhož čekal postup dále na ty celky, které vyhrají tři zápasy. O to se snažili také dva ze tří domácích zástupců na tomto Majoru, Frozen v barvách mousesports a oskar z HellRaisers. A zatímco mladý slovenský talent si na úvod připsal výhru 16:6 proti týmu forZe, zkušený český sniper stejným rozdílem padl proti celku FURIA. První kolo pak také ihned přineslo obří překvapení – jako první zvládli Syman Gaming, od kterých nejeden fanoušek Counter-Strike očekával brzké rozloučení s turnajem bez žádné výhry, porazit Vitality, od nichž se zase čekal postup se skórem 3 : 0, a těsně po nich zase další outsideři turnaje DreamEaters vyhráli rozdílem 19:17 nad NRG.

V druhém kole už šlo vše celkem podle plánu, ani Syman ani DreamEaters na povedená původní utkání nenavázali a zaskočit favority se nepovedlo ani jiným outsiderům. Dařit se začalo i našincům, Frozen s mousesports si na Infernu poradili 19:17 s AVANGAR a oskar v dresu HellRaisers zvládl porazit 16:5 americké Complexity. V kole číslo tři ale opět přišlo velké překvapení a znovu u toho byli DreamEaters a Vitality – hvězdní Francouzi již podruhé v tomto turnaji na vlastní kůži poznali, jak silné umí být méně favorizované celky a po prohře 14:16 je od vyřazení z turnaje dělila jen jedna prohra. Do stejné situace se bohužel dostali i HR s oskarem, nad jejich síly byli AVANGAR. Českým a slovenským fanouškům ale zlepšila náladu alespoň výhra mousesports 2:1 nad G2 Esports. Díky ní si totiž Frozen a spol. zajistili bez prohry postup do další fáze.

Ve čtvrtém kole už se ve všech zápasech hrálo stylem BO3, nebylo totiž utkání, ve kterém by buď nečekal postup dále na vítěze, nebo konec v turnaji na poraženého. Bohužel, to druhé zasáhlo oskara. HellRaisers v zápase týmů se skórem 1:2 narazili na Vitality, kteří se papírově slabším celkem po třetí v turnaji zaskočit nenechali. Stejný osud jako HR pak potkal ještě Complexity, nad jejichž síly byli hráči Grayhound Gaming, a tým FURIA, který zase nestačil na Syman. V zápasech o postup se pak moc překvapení nekonalo, G2 porazili 2:0 forZe, stejným rozdílem vyhráli NRG nad AVANGAR. Ve střetu černých koňů turnaje pak byli úspěšnější CR4ZY, DreamEaters proti nim padli 1:2.

A z celé The New Challengers Stage už tedy zbývalo jen jedno jediné kolo, ve kterém si na úvod dokázali AVANGAR poradit 2:1 se Syman Gaming. V následném zápase si DreamEaters vybojovali kýžený postup, rozdílem 0:2 proti nim prohráli forZe. Na úplný závěr této fáze pak Vitality nakonec i přes velké problémy potvrdili, že do The New Legends Stage zkrátka patří. Grayhound Gaming jim sice nenechali nic zadarmo, nakonec ale na Francouze ve třímapové bitvě nestačili.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný