5. ledna 2021 15:26
Michael Pšenák

Baráž FIFA COOL ligy: Liga má dva nováčky. Můžeme se těšit na pražské derby!

FIFA COOL liga už má bitvu o nejvyšší příčky dávno za sebou, ale před novou sezónou ještě proběhne baráž o to, kdo se první ligy zúčastní v nadcházejícím roce. Ve hře jsou čtyři místa, jejichž obsazení se určí právě v barážových BO3 kláních.

UPDATE: A máme dobojováno! Do první COOL ligy postupují Kobby a Ritzy, v lize si dokázali udržet také sparťani Caster a Emerickson. BO3 série přineslo několik neskutečně vyrovnaných klání, který občas rozhodlo až prodloužení nebo i samotné penalty. Rozdíly byly opravdu miniaturní, ale hořkou účast v druhé lize budou nuceni zažít hráči Cristy, Huhnak, Kucera a Ritzy.

Kdo se vlastně v barážových utkáních předvede? Prvním duelem bude souboj posledního hráče první divize s mistrem druhé ligy. Cristy představoval jediného slovenského hráče v poslední sezóně, ale o spoustu bodů přišel kvůli nešťastným remízám a ke konci sezóny zažil poměrně nepříjemnou sérii proher. Kobby má šanci dotáhnout Slavii do první ligy a pokud potvrdí svou formu z konce loňského roku, mělo by být o postupujícím jasno. Následně čekají důležité zápasy oba sparťany - Castera s Emericksonem, kteří v poslední Weekend League dosáhli skóre 30:0 a před baráží jsou tedy naladěni takřka ideálně.

Soupeře jim však budou tvořit zkušení a známí borci Huhnak z týmu Entropiq a Kucera z Inside Games. Kuceru označil výherce druhé ligy Kobby za nejtěžšího soupeře, ale bitva s Emericksonem může dopadnout jakkoliv. Caster střídal výborné výkony s podprůměrnýmu a je tak těžké předpokládat, jak se jeho duel s Huhnakem bude vyvíjet. Právě Huhnak ale jistě bude chtít doplnit v první lize svého týmového kolegu RIIJKa. Na závěr se dočkáme souboje zástupců dvou fotbalových klubů. Dalas94 zažil velmi dobrý závěr poslední sezóny a málem se ještě baráži vyhnul. Ritzy do baráže postoupil až ze čtvrtého místa, ale kdo věnoval druhé lize pozornost ví, že v podstatě celá liga byla opravdu vyrovnaná a postup do nejlepší čtyřky rozhodně Ritzymu nespadl do klína jen tak.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný