14. března 2018 19:45
Michael Pšenák

Arakoj: Postup byl pro nás povinnost

Snad největší překvapení celé kvalifikační série přišlo ihned na úvod – v konkurenci týmů, jako Nikolas Velký Čaroděj si až pro vítězství došli ne moc známí Rising eSports. O svém nebývalém úspěchu se rozpovídal sám kapitán celku, Roman "Arakoj" Valkovič.

V kvalifikaci se s vámi na postup moc nepočítalo, šli jste si do turnaje jen tak "zapinkat", nebo jste si na postup věřili?

Do kvalifikací jsme šli s tím, že je pro nás povinnost se kvalifikovat, když největší konkurence dostala invite. Na kvaldu jsme se kvalitně připravovali a nenechávali nic náhodě. To, že všechno šlapalo a vyšlo to hned na poprvé, bylo samozřejmě úžasné!

Je ale pravda, že celkově se o vás moc neví, mohl bys nám svůj tým nějak představit?

Na česko-slovenské scéně se pohybujeme už nějakou tu dobu s většími či menšími úspěchy. Můžete nás znát z online i LAN turnajů, jako např. Y-Games, kde jsme se dostali už několikrát na bednu. Minulý rok jsme se také zúčastnili zimního DreamHack Grand Prix ve Švédsku. Naše sestava hráčů, už skoro veteránů, drží několik let stejnou soupisku jen s pár obměnami, jako je například nejnovější akvizice právě pro COOL ligu, onekillercz.

COOL liga je hrána stejným formátem jako HGG, které Česko vyhrálo. Vyhovuje ti tento styl, nebo bys radši zkusil něco nového?

Myslím, že tento formát je dost dobře promyšlený a vhodný pro týmové hraní. Je neuvěřitelně složité se na takový turnaj připravit a proto je také nejvhodnějším formátem pro ligu s takovýmto prizepoolem. Žádný jiný formát, který v současné době existuje, by se na to tak nehodil.

V hlavní části je spolu s vámi dalších 11 týmů, je někdo, proti komu by sis opravdu rád zahrál?

Vzhledem k tomu, jak dlouho už na scéně působíme, máme spoustu kamarádů, ve spoustě týmů, které se ligy účastní. Kdybych si vybíral, tak bych se rád utkal třeba s L2P Gaming, za které hraje náš bývalý hráč JoŽo.

A jak to vůbec u vás v týmu fungovalo? Měl jsi při vymýšlení playů hlavní slovo ty jako kapitán, nebo někdo jiný?

V týmu jsme byli domluvení, že po tom, co jsme rozdělili decky, si každý svoje balíčky zahraje a tudíž za ně bude mít rozhodující slovo. Naštěstí jsme nakonec fungovali perfektně a dokázali jsme se skoro okamžitě domluvit, co pro nás bude nejlepší zahrát. Přínosem byl zkrátka každý člen týmu.

Máme posledních pár týdnů před expanzí a rotací karet do Wildu, to znamená, že současná metagame tu nebude ani do konce COOL ligy. Baví tě tato meta, nebo jako většina hráčů novou expanzi netrpělivě vyhlížíš?

Hrál jsem už na spoustě expanzích a dokážu se už rychle adaptovat na metu. V každé metě se najde balíček, který nemám rád a také balíček, který si zamiluji. Jsem neustále zvědavý, co bude s HSkem dál, takže mě samozřejmě zajímá, co nám přinese nová expanze.

Hearthstone se obvykle hraje pouze mezi dvěma hráči, týmová verze moc obvyklá není. Co tebe osobně baví víc?

Hraní za sebe je velký stereotyp a pro každého rutina, ale možnost hrát v teamu je výjimečná a tudíž je super zkusit něco jiného, než to, na co jsme zvyklí.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný