12. září 2018 15:28
Michael Pšenák

AC SPARTA PRAHA SPOJUJE SÍLY S TÝMEM ESUBA!

Velkou bombu odpálili 12. září odpoledne na tiskové konferenci zástupci AC Sparta Praha. Jako první český fotbalový klub totiž Sparta vstupuje do esportu, kde spojí síly s neméně tradiční značkou, týmem eSuba.

Ve světě zcela běžná věc, u nás se na první skutečnou vlaštovku teprve čekalo. První dílčím zjevem na bázi spolupráce mezi sportovním klubem a světěm esportu byla nedávná kooperace hokejového klubu HC Oceláři Třinec v rámci eventu Red Dragon Tournament. Teprve až nyní přichází první profesionální spolupráce, do které se společně obouvá jedna z největších domácích fotbalových značek, AC Sparta Praha, spolu s proslulým jménem oboru, který je nám bližší, eSubou. Sparta se tak zařadí po bok jmen jako Paris Saint Germain, AS Řím, Manchester City, Ajax Amsterdam nebo Legia Varšava u našich severovýchodních sousedů.

eSuba dlouhodobě FIFU podporuje a v současnosti za ni kope slovenský zadák Simon 'TottiNho' Hale. Toho se ale spolupráce se světem fotbalu zřejmě týkat nebude. AC Sparta Praha spolu s eSubou totiž na tiskové konferenci ve středu 12. září odpoledne oznámila založení zcela nové esportové sekce, do které budou hledat toho nejlepšího z nejlepších, kterého odmění profesionální smlouvou a možností nosit rudý dres. Jak sami hlásají, hledají "nejlepšího hráče se sparťanským srdcem".

„Esport je obor, který se rychlým tempem rozjíždí po celém světě a jeho důležitou součástí jsou i fotbalové kluby. Chceme, aby Sparta v tomto odvětví, podobně jako v mnoha dalších, udávala v rámci České republiky trend. Právě proto jsme se rozhodli založit svůj profesionální tým, který nás bude reprezentovat na domácích i světových turnajích.“

Takto se v oficiálním prohlášení vyjádřil marketingový ředitel AC Sparta Praha Kamil Veselý, a prozradil také detaily:

„Víme, že videohry jsou důležitou součástí života mnoha našich mladších fanoušků a chceme s tím pracovat. Proto nabízíme všem sparťanům možnost zapojit se do unikátního kvalifikačního turnaje. Vítěz, který z něj vzejde, pak bude nosit rudý dres a podepíše se Spartou oficiální smlouvu.“

Celý projekt spojený se vstupem klubu AC Sparta Praha do esportu byl spuštěn na adrese esports.sparta.cz, které si již nyní můžete pečlivě prostudovat. Kvalifikační turnaje do týmu Sparta eSports budou probíhat výhradně na konzolích PS4 ve hře FIFA 19, která bude vydána v nejbližších dnech, a skládat se bude ze dvou částí. Nejprve proběhnou otevřené kvalifikační turnaje ve dnech 7., 10. a 13. října, ze kterých postoupí 16 hráčů do offline prostředí, kde budou doplněni o další pozvané na divokou kartu. Finálový turnaj o profesionální smlouvu ve Sparta eSports bude hrát v prostorách sparťanské GENERALI Arény v druhé polovině října. Do úvodních kvalifikačních turnajů se již nyní můžete hlásit na oficiálních stránkách projektu.

Náruživé hráče FIFY najdeme i mezi fotbalisty sparťanského A týmu, jako je například Lukáš Vácha, který spolu s dalšími tento projekt představil novinářům.

„FIFA je hra, kterou mám velmi rád. Už ji sice nehraju tak vášnivě, jako dřív, ale pořád si rád nějaký ten zápas dám. To, že budeme mít jako Sparta svůj vlastní tým v této hře, mi připadá jako hodně zajímavý nápad a sám se těším, kam se celý tento projekt rozjede.“

Klíčovou roli celého projektu bude zastávat domácí organizace eSuba, proslulá gamingová značka se čtrnáctiletou historií. Za eSubu uzavřel tiskové prohlášení zakladatel organizace Ladislav Dyntar:

Jsme rádi, že Sparta následuje trendy, které jsou populární v celém světě, a vstupuje do tohoto dynamicky rostoucího odvětví. Pro sportovní klub je to unikátní projekt, který nastavuje vysokou laťku všem ostatním v České republice i na Slovensku. Vnímáme, že Sparta je nejsilnější sportovní značka v České republice, takže tohle spojení pro nás dává smysl.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný