9. září 2020 19:59
Michael Pšenák

2. Tipsport COOL liga: Universe se potřetí nedostavili a definitivně jsou vyloučeni ze soutěže

Minulý týden nabídl zamotání soutěže poté, co například Online Vision Gaming zvítězili dvakrát, DEFEATERS pro změnu dvakrát podlehli silným soupeřům a Gravity dokonce utržili kontumaci. Stále tak v druhé polovině bude o co hrát, pátý týden ale může leccos naznačit.

Vysvětlení situace kolem týmu Universe, který je s okamžitou platností vyloučen ze soutěže:

Před pátým hracím týdnem měl tým Universe dvě varování za nenastoupení k zápasu, která přišla ve druhém týdnu. V několika případech byla komunikace s týmem opravdu složitá a často ani přes časový tlak nepřicházely potřebné informace. Třetí nenastoupení navíc znamená vyloučení z ligy a anulaci všech zápasů, z čehož panovaly obavy již před zápasem devátého kola. Na poslední chvíli ale Universe chtěli využít dva hosty, což jim dle pravidel povoleno nebylo, načež tým nakonec dohromady dali a s využitím jednoho hosta sestavu zalepili. Po prohře se však nedostavili včas k zápasu desátého kola, kde jim byla udělena kontumace. Nedisciplinovanost trestáme rázně, a proto nelze jinak, než po třetím prohřešku vyloučit Universe s okamžitou platností ze soutěže, s čímž přichází anulování všech odehraných zápasů. Nynější aktualizovanou tabulku najdete ve spodní části článku.

Závěrem jen dodáme, že nás mrzí řešit každou situaci způsobenou nedostatečnou profesionalitou, jež bohužel sráží úroveň respektované domácí soutěže. Věříme, že podobné potíže se již nebudou v budoucnu opakovat a do 2. ligy se dostanou opravdu týmy, které si účasti budou plně vážit a svým chováním nebudou soutěž diskreditovat. Organizace Universe patří mezi stálice ligy, takže věříme, že ji uvidíme i v budoucí sezoně se sestavou jí hodnou.

Detailní výsledkový servis a soupisky týmů najdete po celou letní sezonu zde

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný