18. září 2017 12:50

Tohle je 5 nejlepších tichých zabijáků z filmů a televize! Znáte je všechny?

Černá listina: Vykoupení (2) - upoutávka

... specializovaných na skryté operace.

V dalším díle Černé listiny: Vykoupení, který na COOLu poběží ve středu ve 20.15, se bude agent Keen muset snažit vplížit do nitra nepřátelského městečka. Probíhá zde totiž výcvik ruských agentů a přímá konfrontace tak není nejlepším řešením. Je vcelku škoda, že Keen nemá v tomto řemesle mnoho kolegů. I když se film i televize hemží agenty a agentkami, většina z nich má jediné pravidlo – brutální násilí vyřeší vše, a co ne, na to bude platit ultranásilí! Těch několik tajných, kteří se čas od času skutečně snaží být tajní, proto příjemně překvapí. Vybrali jsme pět podobných.

05) Archer

Seriál: Archer

Na chvostu seznamu jsme nechali slovutného alkoholika, ničemu a agenta (v tomto pořadí) Sterlinga Archera, který samozřejmě paroduje zejména šedesátkovou verzi agenta 007. Leč nejen tu. Archer je sice mimo jiné i maniak do zbraní, jak však dokazuje jeho Taktický Rolák (TM), ani stealth operace nejsou mimo jeho možnost. Koneckonců, již v prvním díle úspěšně infiltruje... svou vlastní agenturu..., aby vymazal účetní záznamy prokazující jeho zneužívání agenturních financí. Samozřejmě, seriál Archer je zejména komedie, díky čemuž se v průměru 101 % všech misí dříve či později mastodontně pokazí... Ale minimálně za snahu musíme Sterlingovi udělit láhev útěchy.

04) Simon Templar

Film: Svatý

Ještě předtím, než se Val Kilmer rozhodl do konce života trénovat na cosplay Jabby Hutta, hrál kdysi pohledného agenta. Platilo to i ve filmu Svatý, kde jako Šimon Templářů vedle akce řešil infiltrace i pomocí tzv. důmyslných kostýmů. Výsledek byl... poněkud bizarní. Val Kilmer, jeden z nejvíce sexy herců 90. let, se tu pitvoří s maskami, které by ošálily snad jenom hluchoněmou hlídku moskevské policie po svačince říznuté metanolem. Odborně je zdejší dojem nazýván pojmem "cringe". Na druhou stranu, přes všechna příkoří sledování Val Kilmera s umělým předkusem a pleškou působí jeho maskovací přístup... jaksi věrohodněji než průměrné mise drtivé většiny jiných agentů. A jako solidní béčko šlo o zpříjemnění nejednoho pozdně nedělního odpoledne.

03) Michael Westen

Seriál: Status: Nežádoucí

Zejména v prvních řadách Status: Nežádoucí alias Burn Notice byl Michael příjemně zranitelným gerojem, který nejde pro zástěrku daleko. Nemučil záporáky na potkání, ale raději před nimi zahraje kulhajícího idiota a nechá je vykecat tajemství dobrovolně, popřípadě se na kritickou jachtu nedostal třímajíc v každé ruce jeden kulomet, ale pěkně potichu pomocí potápěčského obleku a harpuny. Co by za takové schopnosti dal jistý agent Bauer?

02) Sydney Bristow

Seriál: Alias

Rovněž v Alias se hrálo především na tiché infiltrace, převlékání titulního agenta však tentokrát mělo významné benefity navíc – v hlavní roli totiž bylo děvče Sydney Bristow! Alias byl z půlky zábavný právě kvůli zcela netradičním novým rolím a šíleným kostýmům, stejně jako pro napětí z ukrývání. Michael ze Status: Nežádoucí se přece jenom z kritických chvil uměl vystřílet – Sydney však, bez jakéhokoliv sexismu, působila o něco autentičtěji a zranitelněji. Koneckonců, za seriálem stál J. J. Abrams, který se v našem seznamu jako autor podepsal ještě pod jedním dílem...

01) Ethan Hunt

Film: série Mission: Impossible

Ethan Hunt není zrovna agent, co jde pro ránu daleko. Nebo kulometnou palbu. Anebo honičku na motorkách. Série Mission Impossible však již ve svém prvním díle skrze slavnou infiltraci Langley ukázala, že krom akce umí dělat i napětí dané právě tichošlápkovským přístupem. V utajení, herdek, agenti přece mají být – v reálu by mnohem méně se ukrývající James Bond padl za královnu a vlast dřív než balíček chipsů na páteční párty. Na jedny z nejlepších infiltračních okamžiků došlo v rámci série i v Abramsově trojce, která se pochlubila upřímně geniálním okamžikem, kdy se Ethan "převlékl" za Philipa Seymoura Hoffmana, ale nemůže mluvit se "svými" kumpány, protože se mu nenačetl software pro udělátko upravující mu hlas!

Černá listina: Vykoupení pokračuje ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný