25. července 2018 13:03

Premiéra minisérie Barva moci už v sobotu od 22.00 na Prima KRIMI

Úspšná americká minisérie Barva moci sleduje vyšetřování vraždy neozbrojeného bílého mladíka, který byl v rasově vyhraněném Tenessee zastřelen afroamerickým policistou. Začínáme v sobotu od 22.00 na Prima KRIMI a pokračujeme hned v neděli!

Vyšetřování, zatížené rasovými předsudky, donutí městského žalobce Prestona Terryho (Stephan James) přijet do města, aby zde spolu s přidělenou parťačkou Ashe (Sanaa Lathan) zjistili, co se skutečně stalo.

Vyšetřovatelé se během pátrání dozvědí také o vraždě afroamerického mladíka, kterou policie ignorovala.

Komunita v městečku je nepřátelská, případ je navíc výrazně medializován. Preston a Ashe musí mírnit osobní zaujetí a podezření, aby se jim podařilo dopátrat se pravdy. Musí brojit proti spekulacím veřejnosti a nátlaku společnosti.

Krimi Barva moci, za níž stojí slavný americký producent Brian Grazer (oscarové hity jako Apollo 13, Čistá duše či Rivalové) se vám bude líbit. Ústřední dvojici vyšetřovatelů asistují samí slavní herci: Helen Hunt z Lepší už to nebude, Richard Dreyfuss z legendárních Čelistí nebo Stephen Moyer, který letos navštívil Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Podívejte se na upoutávku na premiérový díl:

První hodina. O co jde v prvním dílu?

Při běžné silniční kontrole v černošské čtvrti je zastřelen řidič (běloch), policista (černoch) je zjevně zaskočený tím, co udělal, muž byl totiž neozbrojený. Pokračujeme k páru, který vychovává dceru, její skutečná matka (policejní vyšetřovatelka Ashe) je přítomna a dělá problémy. Nemůže unést, že má její dcera „novou“ matku a partner novou přítelkyni. Ashe se na letišti schází s dočasným šéfem Prestonem - vyslancem ministerstva spravedlnosti. Míří za šerifem, aby vyslechli policistu, který střílel. Ashe mu říká, že zažila něco podobného, také ona zastřelila neozbrojeného mladíka, který tehdy sáhnul po mobilu. Policistu to rozpovídá, líčí, co se stalo. Mladíka střelil hned 4x, když se mu sápal na zbraň, kolega poté našel v jeho voze drogy - zřejmě proto se choval agresivně a odmítavě.

Když už policista poví skoro vše, Preston ho zaskočí otázkou, na kterou nechce odpovídat. Dvojice vyšetřovatelů tedy jede na místo činu, kde se snaží dostat informace ze sousedů, ti ale zachází do domů, když se objevují dva policejní vozy. Dvojice jede za matkou oběti, ta popírá, že by měl co dočinění s drogami. Věří, že šlo o chladnokrevnou vraždu, nechápe ale důvod- syn byl bezproblémový a velmi nadějný student.

Preston čelí tisku a zodpovídá dotazy, v davu je také pastorka, která ho zve do kostela. Preston si získá lidi, které přesvědčuje o své nestrannosti. Ten den v noci se Preston vrací do čtvrti, kde získává tip na paní Kemblovou. Před jejím domem ho ale napadne dvojice mužů, odnese si pár šrámů a modřin. Ráno říká Ashe, co se v noci stalo, společně a ozbrojeni jedou znovu do jejího domu. Žena otvírá, povídají si a ona říká, že také přišla o syna (před pouhými 2 týdny). Jen ví, že byl zabit a že u něj údajně našli marihuanu…

Napínavou krimi Barva moci sledujte premiérově v sobotu a v neděli od 22.00 na Prima KRIMI.

USA, 2017 V seriálu hrají například: Sanaa Lathan, Stephan James, Helen Hunt, Richard Dreyfuss, Aisha Hinds, Will Patton, Stephen Moyer, Tristan Mack Wilds, Jill Hennessy, Clare-Hope Ashitey nebo Conor Leslie.

Zuzana Schneidewind

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný