12. ledna 2018 11:47

Marvel právě dotočil Avengers 4! Co všechno o filmu víme?

Kteří superhrdinové by se s námi mohli rozloučit?

Bratři Russové, režiséři druhého a třetího Kapitána Ameriky, konečně mají (alespoň částečně) po šichtě. Po Avengers 3 totiž právě dotočili i Avengers 4, čímž uzavřeli první éru marveláckých filmů. Už teď samozřejmě víme, že v budoucnu dorazí dvojka Doctora Strange, trojka Strážců Galaxie a spousta dalších komiksovek s marveláckými postavami. Avengers 4 ale mají uzavřít dějovou linku, kterou načal první Iron Man, a zřejmě se v nich rozloučíme hned s několika oblíbenými superhrdiny.

Se kterými? Filmové smlouvy právě vypršely Robertu Downeymu Jr. (Iron Man), Chrisu Evansovi (Kapitán Amerika), Chrisu Hemsworthovi (Thor), Marku Ruffalovi (Hulk), Jeremymu Rennerovi (Hawkeye) a Scarlett Johansson (Black Widow). Nejpravděpodobněji tak Avengers 3 a 4 skoncují s někým z nich (ať už smrtí nebo "důchodem"), do budoucna je nicméně slibována nová superparta, v níž zřejmě nebude chybět Spider-Man, Black Panther nebo Doctor Strange.

O samotném ději Avengers 4 toho zatím moc nevíme. Ve filmu se objeví všichni superhrdinové, kteří přežijí letošní třetí díl, a nejspíš dorazí arcilotr Thanos, aby dokonal zkázu s šesti Kameny nekonečna. Ať už to s ním dopadne jakkoliv, marvelácký vesmír prý bude po Avengers 4 zásadně jiný. A přestože se tají jakékoliv detaily, už samotná snaha příběh ukončit (a vzápětí načít jiný) je u tak velké série ohromně sympatická.

Jak to s novými marvelovkami vypadá časově? 15. února 2018 jde do kin sólovka Black Panthera, na níž 26. dubna 2018 navážou Avengers 3. Už 5. července 2018 pak dostaneme Ant-Mana a Wasp, dál se však připravte na pauzu, která skončí až 7. března 2019 Captain Marvel. Po sólovce zbrusu nové superhrdinky s tváří Brie Larson konečně dojde na Avengers 4, kteří vyrazí do akce 2. května 2019. A ačkoliv Marvel ohledně dalších plánů mlží, 4. července 2019 jde do kin pokračování Spider-Man: Homecoming, které rozjede nový věk marveláckých filmů!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný