28. listopadu 2017 11:33

Iron Man a spol. končí? Marvel odhalil, v čem budou zásadní Avengers 4!

Čeká nás nová generace superhrdinů?

Včera jste se mohli dočíst o tom, že nás po Avengers 4 čeká 20 dalších marvelovek. Nikdo se tomu moc nediví, jelikož má propojený vesmír ohromný úspěch, jen málokomu ale došlo, že mezi nimi nebudou třeba Avengers 5 – přinejmenším ne v sestavě, která tuhle sérii odstartovala.

Důvod? V podstatě známe dva. V první řadě bylo potvrzeno, že Avengers 4 do velké míry uzavřou dosavadní dění. Příběh o tom, jak se Iron Man, Kapitán Amerika, Thor, Hulk, Hawkeye a Black Widow chystají na střet s Thanosem, zkrátka bude minulostí, jelikož po 11 letech přijde jeho velké finále.

Druhý důvod pak souvisí s herci, kteří zmíněné postavy hrají, a možná si obléknou kostýmy naposledy. Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Jeremy Renner a Scarlett Johansson se samozřejmě mohou objevit i v dalších filmech. Jejich závazky vůči Marvelu ale končí Avengers 4 (dál smlouvu nikdo nemá) a v rozhovorech se často mluví o tom, že se tahle sestava na plátně už nikdy sejde.

Někteří hrdinové tak možná budou pokračovat. Někteří ale stoprocentně skončí (ať už smrtí nebo jinak) a do budoucna se bude sázet hlavně na Spider-Mana, Doctora Strange, Black Panthera nebo dosud nepředstavenou Captain Marvel.

2. května 2019 nás tak opravdu čeká rozlučka s původními Avengery. Jen zatím nevíme, kteří nás opustí definitivně a kteří se alespoň občas vrátí zpátky.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný