3. června 2025 16:28

Clarksonovu partu prý nahradí v čele Grand Tour trojice youtuberů a influencerů

Generační výměna bude skutečně důkladná. Najde si pořad novou generaci diváků?

Loňská rozlučka trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May s automobilovou show Grand Tour neznamenala konec samotného pořadu, jehož novou a dynamičtější variantu dostala na starost proslulá britská produkční společnost Studio Lambert, známá televizními hity jako Zrádci, Utajený šéf, The Circle nebo Hra na oliheň: Výzva.

A právě ta už si podle informací britského deníku The Sun vybrala nové moderátorské trio. Měla by ho tvořit youtuberská dvojice Thomas Holland a James Engelsman, stojící za kanálem Throttle House, které doplní influencer produkující ujetá cestovatelská videa zvaný Francis Bourgeois.

„Thomas a James se orientují ve světě aut podobně jako Jeremy, Richard a James – jediným rozdílem je, že jsou mladší, víc cool a daleko víc se orientují ve světě sociálních sítí. Francis je slavný díky své lásce k cestování a má do show přinášet humor,“ popsal deníku anonymní zdroj.

Videa kanadské dvojice mají na YouTube v průměru 2,5 milionu zhlédnutí. Absolvent biologie Thomas spustil kanál v roce 2015 v podstatě z nudy a James se připojil jako jeden z fanoušků jeho videí o tři roky později po setkání v Torontu. Věnují se převážně testování, srovnávání a recenzování aut, které ozvláštňují občasnými experimenty.

Francis Bourgeois se stal virální senzací před čtyřmi lety, kdy mu bylo dvacet, a do svých videí už dostal celebrity, jakými jsou Louis Theroux, Tom Daley, AJ Tracey nebo Jesse Lingard. S produkcí má o svém zapojení jednat od března. Vlastním jménem Luke Magnus Nicolson je aktivní napříč sociálními sítěmi, ale nejvíce sledujících mívá na TikToku. Vystudoval strojní inženýrství na University of Nottingham a krátce pracoval i pro Rolls-Royce.

Clarkson vysvětlil svůj definitivní konec v Grand Tour následovně: „Po šestatřiceti letech mluvení o autech v televizi to balím, protože jsem příliš starý a příliš tlustý na to, abych se dostal do těch, co mám rád. A řídit ta, co mě neoslovují, fakt nemám zapotřebí.“

Zdroj: The Sun, Stuff

Video: trailer rozlučkového speciálu původních moderátorů Grand Tour

Radek Londin

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

RE-PLAY

Publicistický / Zábavný / Esport