26. dubna 2018 10:11

Vrah jménem rakovina. Módní impérium může zachránit sestra Donatella

Slavný americký seriál American Crime Story: Versace se v sobotu a v neděli od 21:55 na kanálu Prima KRIMI ponoří ještě hlouběji do životů Gianni Versaceho a jeho vraha Cunana. Zdravotní problémy slavného návrháře se postupně prohlubují. Jsou chvíle, kdy úplně přestává slyšet, ovládají ho výkyvy nálad i návaly vzteku.

Gianni Versáce má zdravotní problémy a pokouší se přesvědčit sestru Donatellu, že se musí víc zapojit do chodu firmy. Do teď byla více sestrou a múzou Gianniho. Návrhář cítí, že doba, kdy by jí měla zcela převzít a pokračovat v jejím rozvoji se neodkladně blíží!

Jak asi víte, Danatella Versace ( v seriálu ji hraje Penélope Cruz) se skutečně stala slavnou Italskou módní návrhářkou. Bratr jí věnoval parfém Blonde a založil pro ni na její vlastní módní značku Versus.

Jaké zdravotní problémy Versace měl? To prozrazuje tato scéna ze sobotního dílu:

7. a 8. díl seriálu American Crime Story: Versace sledujte v sobotu a v neděli od 21.55 na Prima KRIMI

Tohle jste možná o seriálu American Crime Story: Versace nevěděli

  • Koncept antologie je společný s dalšími Murphyho seriály American Horror Story a Zlá krev. American Crime Story popisuje slavné zločiny a soudní procesy, American Horror Story vypráví mrazivě strašidelné hororové příběhy a Zlá krev je zaměřená na slavné spory.
  • Ryan Murphy sklízí chválu a obdiv za to, že umí ve starých příbězích najít a vyzdvihnout témata, která v jeho seriálech zaručeně osloví dnešního moderního diváka.
  • Úspěch první řady American Crime Story vedl ke vzniku konkurenčního seriálu Law & Order: True Crime („Právo a pořádek: Skutečné zločiny“).
  • Příběh o vraždě Gianniho Versaceho se měl podle původního plánu objevit až ve třetí řadě seriálu. Druhá řada měla mít podtitul Katrina a odehrávat se poté, co stejnojmenný hurikán zpustošil americké město New Orleans. Katrina by nakonec měla být tématem připravované třetí řady.
  • Ryan Murphy vidí seriál American Crime Story: Versace jako příležitost zamyslet se nad homofobií a předsudky 90. let – stejně jako se předchozí řada American Crime Story: Lid versus O. J. Simpson zabývala problémem rasismu.
  • Ryan Murphy nijak neskrývá, že mu provokativní příběhy nejsou cizí. American Crime Story: Versace je podle něj ráznou odpovědí na politiku současné americké vlády, která se staví odmítavě k právům gayů i většině dalších menšin.

American Crime Story: Versace

(Krimi / Životopisné drama, USA, 2018)

Režie: Ryan Murphy

Scénář: Tom Rob Smith

Kamera: Nelson Cragg, Simon Dennis

Hudba: Mac Quayle

Hrají: Darren Criss, Édgar Ramírez, Ricky Martin, Finn Wittrock, Max Greenfield, Nico Evers-Swindell, Penélope Cruz, Annaleigh Ashford, Luke Albright, Arriane Alexander, Will Chase, Brett Edwards, Mike Farrell, Jay R. Ferguson, Cody Fern, Christine Horne, Judith Light, Charles Maceo, Cathy Moriarty, Dascha Polanco, Lavinia Postolach a další.

Související téma: Víte, čím se liší sériový vrah od masového?

Zuzana Schneidewind

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný