9. března 2018 10:26

Premiérově: vražda Gianniho Versaceho v devítidílné sérii na kanálu Prima KRIMI

Hvězdně obsazený seriál American Crime Story má 7. dubna od 21.55 na Prima KRIMI premiéru! Začínáme vraždou módního návrháře Gianniho Versaceho režiséra Ryana Murphyho. V devítidílné sérii se v hlavních rolích doslova blýskají herečka Penélope Cruz (jako Donatella Versace) či zpěvák Ricky Martin (jako přítel Versaceho). A představitel návrháře? Od toho skutečného k nerozeznání!

Tvůrci úspěšného amerického seriálu American Crime Story (produkční společnosti FX a Fox 21 Television Studios) se v uzavřených sériích inspirují skutečnými zločiny, jež se odehrály ve Spojených státech. Ke zpracování volí známé případy, které s obratností zpracovávají atraktivně, ovšem bez přikrášlení.

Seriál případy neřeší, ale připomíná je a poutavou formou rozebírá.

Vražda jednoho z nejslavnějších návrhářů 20. století šokovala před dvaceti lety svět. Násilnou smrt obvykle nikdo nečeká, ale tuto nečekal skutečně nikdo. Versaceho všichni milovali, ženy i muži mu leželi doslova u nohou. Byl charismatický, přátelský, vizionářský. Jeho topmodelky ho vždy vychvalovaly. Tak proč? To je otázka, která za tímto hrozivým případem zůstala.

Podívejte se na upoutávku:

Prvním pokusem na její odpověď byla kniha novinářky Maureen Orthové Vulgar Favours, publikovaná dva roky po Versaceho vraždě. A odpovědi hledali i tvůrci nejnovější série oblíbeného seriálu American Crime Story zaměřené právě na vraždu Versaceho.

Jak k sérii uvádějí, jejich hlavní snahou je přiblížit divákům motiv sériového vraha Andrewa Cunanana, který v roce 1997 Versaceho zastřelil na schodech před vstupem do jeho vily v Miami. Chtěli prý rovněž vzdát hold všem dalším obětem vraha.

Při natáčení čerpali informace právě z knihy Orthové. Produkční společnosti FX Productions a Fox 21 Television Studios uvedly, že všechna fakta si pečlivě ověřily a tomu, co Orthová napsala, důvěřují.

Spekulace: Mafiánská poprava?

Versace byl zavražděn výstřelem do hlavy na schodech své vily v Miami. Za vraha policie označila sedmadvacetiletého gay-gigola Andrewa Cunanana, kterého několik svědků spatřilo na útěku z místa činu.

Případ vraždy módního návrháře byl nakonec uzavřen, přestože při jeho šetření nebylo vše jasné. Označený vrah Cunanan spáchal sebevraždu.

Další otázky přišly poté, co jeden ze svědků krvavého zločinu, Martin Weinstein, po letech přirovnal jeho provedení k praktikám mafie. „Viděl jsem ho ležet v kaluži krve, s tváří zohavenou průstřelem. Byl to mafiánský styl popravy.“

Kdo je kdo v sérii o vraždě Versaceho

Samotného zakladatele věhlasné módní značky ztvárnil Édgar Ramirez. Skvělá práce maskérů! Podívejte se na tu podobu:

Versaceho sestru Donatellu, současnou viceprezidentku značky, hraje španělská herečka Penélope Cruz. Zajímavostí je, že se pro tuto roli uvažovalo i o zpěvačce Lady Gaga.

Neméně výraznou postavou seriálu je dlouholetý přítel Versaceho Antonio DʼAmica, v jehož roli uvidíte zpěváka Rickyho Martina, původem z Portorika. Právě jemu postřelený Versace doslova naposledy vydechl v náručí.

Návrhářova vraha Cunanana ztvárnil Darren Criss, herec známý jako hlavní hrdina seriálu Glee.

Vlastní názor na vraždu Gianniho Versaceho si můžete udělat sami.

Série American Crime Story: Versace bude mít už 7. dubna od 21na kanálu Prima KRIMI!

Více o sériových vrazích čtěte pohromadě v našem speciálu na Prima ZOOM přímo tady

Více o novém kanálu skupiny Prima – Prima KRIMI:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný