21. dubna 2018 22:00

Jak dlouho se tvoří Donatella Versace? Penelope Cruz má vybělené obočí a protetiku v ústech

Módní návhrářka, která dovoluje ženám být sexy. Taková je Donatella Versace, sestra svého zavražděného bratra a pokračovatelka módního impéria Versace. Jak dlouho odborníkům trvalo připravit oscarovou herečku Penelope Cruz na roli Donatelly?

Na tak drobnou postavu je Donatella Versace, guru všech žen, které chtějí být sexy, zcela nepřehlédnutelná. Její platinové vlasy, křiklavé opálení a pohled zpoza kouřového líčení očí přidával návrhářce a sestře módního génia na zapamatovatelnosti.

SLEDUJTE DÍLY AMERICAN CRIME STORY: VERSACE ONLINE TADY

Specifický vzhled italské rodačky nebyl pro odborníky ve filmu jednoduché napodobit. Rozhodně nestačilo nasadit uhrančivé krásce Penelope Cruz blond paruku a jít natáčet. Cruz absolvovala několik sezení s make-up odbornicí proto, aby se co nejvíce přiblížila vzhledu mladé Donatelly, která právě řeší vraždu svého milovaného bratra a pokračování jejich společného módního impéria.

Odbarvení obočí Penelope Cruz a hodiny zkoušek

Všechny make-up zkoušky se odehrávaly ve Španělsku dávno před natáčením, kde herečka a dobrá přítelkyně Donatelly Versace žije. Make-up artistka Ana Lozano procházela s Cruz spoustu starých fotek Donatelly Versace, aby dokonale napodobily její vzhled. Lozano musela myslet i na to, že líčení vypadalo před dvaceti lety úplně jinak než dnes. Ačkoliv jsou kouřové oči stále v kurzu, před dvaceti lety vypadaly jinak, než je malují vizážistky dnes. "Dnešní kouřové líčení má tvar podobající se kočičím očím, i na takovém detailu by se dala při práci na Penelope udělat chyba," tvrdí Ana Lozano.

Podobný problém bylo obočí Donatelly, které v té době zcela odpovídalo módě – tenké obočí je ale opakem toho, co dnešní ženy nosí. Výrazné oblouky Penelope Cruz měly být zpočátku nahrazeny protetiky (ano, něco takového opravdu existuje), ale nakonec se ukázalo, že daleko vhodnější metodou bude klasické odbarvení peroxidem, aby obočí vypadalo tenčí.

ZAUJAL VÁS VRAH VERSACEHO? POZNEJTE BLÍŽE HERCE DARRENA CRISSE

Jak se přiblížit nafouklým rtům slavné návrhářky?

Vzhled Donatelly Versace se za posledních dvacet let výrazně nezměnil. Ano, přibyly vrásky a možná i plastické operace, ale platinová blond a opálení se nezměnilo. Škarohlídové by možná mohli připomenout specifický horní ret návrhářky, který se po roce 2000 nekontrolovatelně zvětšil do podoby kačera. Plnost horního rtu musela Ana Lozano vzít v potaz. Jak vytvořit Penelope Cruz s plnými rty horní ret ještě plnější? Na to se musel povolat dokonce odborník na zubní protetiku, jenž herečce vytvořil dílo, které jí horní ret zvětšilo.

Sledujte American Crime Story: Versace v sobotu a neděli na Prima KRIMI ve 21.55.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný