9. března 2018 10:26

Slavný proces Lid vesus O. J. Simpson ožije v neděli na Prima KRIMI

Jeden z největších amerických soudních procesů 20. století se otevírá už tuto neděli na Prima KRIMI v další řadě seriálu American Crime Story. Byl veden s respektovaným hráčem amerického fotbalu, hercem a oblíbencem široké americké veřejnosti O.J. Simpsonem ve věci vraždy jeho manželky.

Seriál americké produkční společnosti FX a Fox 21 Television Studios případy neřeší, ale připomíná je a poutavou formou rozebírá. Tvůrci nechávají zcela na divákovi, zda uvěří ve vinu odsouzeného, nebo ne.

Prvního zpracování vůbec se v roce 2015 dočkal právě případ legendárního hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona, odsouzeného za vraždu exmanželky a jejího přítele. Záhy po uvedení sklidil devět cen Emmy za nejlepší seriál roku!

Případ, který nepřestává šokovat a fascinovat

Premiérová desetidílná řada oblíbeného seriálu American Crime Story: Lid versus O. J. Simpson podrobně vykresluje nejen celý gigantický právnický proces, ale i dění kolem něho: tlak veřejnosti a médií, legislativní bitvu mezi týmy zkušených žalobců a nejlepších obhájců, dlouholeté vypjaté vztahy mezi policií a afroamerickou komunitou v Los Angeles.

Legenda amerického fotbalu O. J. Simpson byl v roce 1994 obžalovaný z vraždy své exmanželky Nicole a jejího přítele Ronalda Goldmana. Je tento Afroameričan skutečně tím brutálním vrahem, nebo se stal obětí bizarní souhry okolností? Výsledek soudního šetření, který se zdál předem jasný, je náhle značně nejistý.

Trestní proces, který probíhal za mimořádné sledovanosti médii, skončil jeho osvobozením, v následujícím civilně právním procesu však byl odsouzen k mnohamilionové náhradě škody pozůstalým.

Roku 2007 byl zatčen pro další zločiny včetně loupeže a únosu a odsouzen k 33 letům vězení s možností propuštění nejdříve po 9 letech. 20. července 2017 bylo rozhodnuto o jeho podmínečném propuštění k kterému došlo hned 1. října...

Podívejte se na upoutávku:

Hvězdné obsazení

Obžalovaného hraje oscarový Cuba Gooding Junior, jeho blízkého přítele Roberta Kardashiana ztvárnil David Schwimmer (Ros ze seriálu Přátelé), zásadní roli má v minisérii také John Travolta, který hraje Simpsonova protřelého obhájce Roberta Shapiro. Dále se můžete těšit na skvělou Saru Paulson coby žalobkyni Marciu Clark, kterou scenárista a producent Ryan Murphy obsazuje snad do všech televizních projektů, na kterých se podílí.

JAK SE PROMĚNIL JOHN TRAVOLTA PRO ROLI LEGENDÁRNÍHO ADVOKÁTA

Předlohou pro tuto řadu se stala kniha Jeffreyho Toobina o soudu s O. J. Simpsonem, která je označována za mistrovské dílo, které mohl napsat jen přední právní novinář dnešní doby. Poprvé vyšlo necelý rok po neslavném verdiktu.

Sledujte celý příběh vražd Nicoly Brownové-Simpson a Ronalda Goldmana a zákulisní hry "procesu století".

American Crime Story: Lid versus O. J. Simpson premiérově od neděle 6. května ve 22.00 na Prima KRIMI.

Víte o seriálu American Crime Story, že…

  • Tvůrcem celého seriálu American Crime Story je producent a scenárista Ryan Murphy, který pracoval na takových televizních hitech jako American Horror Story, Zlá krev, Plastická chirurgie s.r.o a Glee.
  • Na Prima KRIMI odvysílaná řada American Crime Story: Versace byla pokračováním televizní krimi antologie American Crime Story. Předcházela mu právě cenami ověnčená desetidílná mini série o soudním procesu s O. J. Simpsonem.
  • Koncept antologie je společný s dalšími Murphyho seriály American Horror Story a Zlá krev. American Crime Story popisuje slavné zločiny a soudní procesy, American Horror Story vypráví mrazivě strašidelné hororové příběhy a Zlá krev je zaměřená na slavné spory.
  • Ryan Murphy sklízí chválu a obdiv za to, že umí ve starých příbězích najít a vyzdvihnout témata, která v jeho seriálech zaručeně osloví dnešního moderního diváka.
  • Úspěch řady American Crime Story, Lid versus O. J. Simpson, vedl ke vzniku konkurenčního seriálu Law & Order: True Crime (Právo a pořádek: Skutečné zločiny).

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný