11. května 2018 08:26

Lid versus O. J. Simpson. Fakta versus fikce

Série American Crime Story: Lid vesus O. J. Simpson staví na reálných datech slavného soudního případu. Přesto si scenáristé do příběhu něco málo přidali. Přečtěte si, o jaké scény jde, a nepropásněte závěr dramatu o velkém procesu s bývalým sportovcem a hercem O. J. Simpsonem obviněným z vraždy exmanželky a jejího přítele v sobotu večer na Prima KRIMI.

Podívejte se na předchozí epizody série American Crime STory: Lid versus O. J. Simpson a přečtěte si níže, co se ve skutečnosti nestalo a fimaři si do scénáře přidali:

Christopher Darden (Sterling K. Brown)

Zkušený státní prokurátor měl za sebou 15 let kariéry, když mu přidělili případ O. J. Simpsona.

Fikce: V seriálu se Darden velice sblíží s Marciou Clark a v jedné ze scén se oba žalobci políbí. Přestože v době procesu se šířilo množství řečí o vztahu Dardena a Clark, oba jakýkoli vztah popřeli. Za dobu procesu se z nich však stali velmi blízcí přátelé, i kvůli nátlaku médií a společnosti v průběhu procesu.

Když v seriálu soudce Ito sleduje v televizi parodii sebe samého, má zcela nepřístupný výraz. V reálu si však údajně o svých parodiích myslel, že jsou velice lichotivé.

Kdo je kdo v jedné z největších amerických soudních kauz ve 20. století?

Na tyto lidi Amerika jen tak nezapomene. A oni nezapomenou na O. J. Simpsona!

Podívejte se na upoutávku:

Hlavní žalobkyně: Marcia Clark (Sarah Paulson)

Vedla tým, který se snažil usvědčit O. J. Simpsona z vraždy. :

Fikce: Hned v první scéně, ve které se žalobkyně objeví, mluví po telefonu s detektivem, který ji uvádí do případu. Přestože si nejprve neuvědomuje, kdo O. J. Simpson je, po několika narážkách si uvědomí, o koho jde. Ve skutečnosti prý Marcia nevěděla ani po telefonátu, o koho vlastně jde, a zjistila to až později.

Obžalovaný: O. J. Simpson (Cuba Gooding Jr.)

Bývalý hráč amerického fotbalu, celebrita, herec a hlasatel obžalovaný z dvojnásobné vraždy, kterou podle svých slov nespáchal.

Fikce: Hned v první epizodě seriálu napíše O. J. dopisy pro svou matku, své děti a své fanoušky, než se pokusí utéct před zatčením ve Fordu Bronco. Přestože vystudoval vysokou školu, O. J. se soustředil především na fotbal a pravopis a gramatika mu dělaly obrovské problémy. Přestože v dopisech v seriálu je také několik pravopisných chyb, autoři chtěli Simpsona ušetřit trapasu – v reálu bylo prý chyb v dopisech mnohonásobně více.

Podívejte se na scénu s dopisem:

Obhájce: Robert Kardashian (David Schwimmer)

Právní zástupce, byznysmen a blízký přítel O. J. Simpsona byl členem týmu, který se snažil prokázat jeho nevinu.

Fikce: Hluboký projev, který má v jednom z dílů Robert Kardashian ke svým dětem o tom, že mají být dobrými lidmi raději než se honit za slávou, evidentně nepadl na úrodnou půdu. Pokud k němu vůbec někdy došlo, což není známo.

Advokát a obhájce: Robert Shapiro (John Travolta)

Prominentní právní obhájce byl členem týmu, který se snažil prokázat nevinu O. J. Simpsona.

Fikce: V seriálu O. J. Simpson rovnou volá Shapirovi, aby se ho zeptal, zda ho bude obhajovat. Ve skutečnosti se však Simpson se Shapirem vůbec neznali. Simpsonovi doporučil Shapira televizní producent Roger King, kterého Simpson mimochodem také téměř neznal. Dal však na jeho doporučení a Shapiro se ukázal být nedocenitelným členem jeho týmu.

Tato řada seriálu American Crime Story je také Travoltovým návratem na TV obrazovky. Podívejte se, jak se pro roli změnil!

Obhájce: Johnnie Cochran (Courtney B. Vance)

Prominentní právní obhájce byl členem týmu, který se snažil prokázat nevinu O. J. Simpsona. Přestože praktikoval právo teprve jeden rok, dostal v roce 1964 svůj první hvězdný případ s komikem Lennym Brucem.

Fikce: V jedné z úvodních scén seriálu říká Cochran manželce, že si na sebe nemůže vzít limetkově zelený oblek, protože se ten den má setkat s Michaelem Jacksonem, který tuto barvu nesnáší. Ve skutečnosti není o ničem takovém záznam. Naopak, existují fotky Jacksona právě v limetkově zelené košili.

Sledujte celý příběh vražd Nicoly Brown-Simpson a Ronalda Goldmana a zákulisní hry "procesu století".

American Crime Story: Lid versus O. J. Simpson v sobotu od 22.00 na Prima KRIMI.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný