17. května 2023 11:00

COOLIFE FEST nabídne exhibice freestyle sportů, MČR v BMX minirampě a mnoho dalšího

Pozvánka na COOLife Fest 2023

Těšit se můžete taky na ukázku z výstavy The World od Banksy a pecky v podání DJ Wich & Rest.

Čtvrtý ročník největší freestyle show v Praze odstartuje pod taktovkou kanálu Prima COOL 27. května na Smíchovské náplavce. Hned od rána rozpumpují návštěvníkům adrenalin exhibicemi zástupci několika freestyle sportů. Ani tentokrát nebude chybět MČR v BMX minirampě na pontonu uprostřed Vltavy o titul mistra České republiky a prize money 30 000 Kč. Novinkou bude nejen Be!EXPLORER ZONE se spoustou vychytávek a tipů, jak posunout svoje schopnosti na novou úroveň, ale i kulturní program v podobě ukázky z výstavy The World of Banksy. Večer se představí DJ Wich a Rest Show a následovat bude afterparty se známými DJ´s na lodi Cargo Gallery. Akci pořádá primácká agentura SOLOOTIONS a je pro všechny návštěvníky zdarma.

V sobotu 27. května nabídne Smíchovská náplavka čtvrtý ročník největší letní freestyle show COOLIFE FEST. Na návštěvníky čeká našlapaný program v čele s exhibicemi reprezentantů a legend freeskiingu a snowboardingu, kteří předvedou své triky na velké rampě uprostřed Vltavy. Ta bude zároveň připravena i pro MČR v BMX minirampě, které se tu bude konat již podruhé v řadě. Účast v něm potvrdil úřadující mistr ČR Tomáš Beran i zahraniční top BMX rideři Pat Casey (účastník X Games), Levi Wiedmann (Nizozemí) a Stuard Ruiz (Kolumbie). Po loňském kolosálním úspěchu u diváků nabídne program akce více prostoru zástupcům české i světové parašutistické špičky ve swoop freestyle v čele se světovou legendou Curtem Barholomewem a českou legendou tohoto sportu Markem Rahbanim, kteří společně předvedou dechberoucí triky v osmdesátikilometrové rychlosti jen pár centimetrů nad hladinou řeky. Během dne budou svoje exhibice předvádět Petr Civín na Flyboardu, Maylow Silver na Jetboardu a představí se také trojnásobný vicemistr světa na koloběžce Richard Zelinka.

Novinkou letošního ročníku je Be!Explorer Zone, která návštěvníkům nabídne netradiční možnosti, jak posunout svoje schopnosti a dovednosti na novou úroveň, prozkoumat svět ze všech úhlů a objevit svůj vlastní potenciál. Návštěvníci se budou moci setkat se spoustou zajímavých osobností, jmenovitě s antropoložkou, archeoložkou umělé inteligence a popularizátorkou AI Sarou Polak, Jiřím Kryštofem Jarmarem & Vojtěchem Hlaváčkem, autory podcastu Brain We Are, kteří ukážou, jak funguje naše tělo i mysl včetně tipů na brainhacking. O vesmíru, kosmických technologiích i inovacích pohovoří Anička Rojková, která je vedoucí české sekce technologické firmy Huld. Milovníci cestování se mohou těšit na přednášku Slávka Krále, který cestuje už 9 let, dal dvě cesty kolem světa stopem a na každém kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po více než 86 zemích světa. Celou zónou a programem provedou Miky Škoda a Milada Vaňkátová.

Možná přijde i Banksy. Akce bude mít letos navíc kulturní přesah – na Smíchovské náplavce nebude chybět také ukázka z výstavy světoznámého streetartového umělce Banksyho The World of Banksy. Co má vlastně Banksy společného s freestylem? Docela dost. Street art totiž vyjadřuje volnomyšlenkářství a odpor vůči establishmentu. Proto je vlastně taky takovým extrémním sportem – jsou s ním spojeny riziko, adrenalin a nezávislost na pravidlech. Jeho antikapitalistická, protiválečná a autoritám odporující tvorba po celým světě transformuje ulice do gigantických pláten. Stálou výstavu „The World of Banksy“ jinak najdeš v odsvěceném kostele svatého Michaela archanděla, ve kterým kázal Jan Hus. A to je taky docela freestyle.

A co víc? Pro všechny návštěvníky bude připravena také Travel Mic by X-challenge – budou si moci připravit svůj vlastní tří- až pětiminutový stand-up nebo slam o cestovatelském nebo jiném dobrodružství. Stačí nahrát minutové video s krátkým představením a tématem a poslat ho do 24. 5. na travelmicpraha@gmail.com.

Aktuální informace k akci jsou k dispozici na Facebooku Prima COOL a Coolife.cz. Partnerem akce COOLIFE FEST je Radio SPIN, které posluchačům přináší nejvíc rapu v republice. Akce se koná pod záštitou hlavního města Prahy.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný