13. prosince 2017 18:23

6 nejlepších policejních jednotek z filmů, seriálů a videoher

Od Vice City po Soudce Dredda.

Jak by to vypadalo, kdyby policii vedl talentovaný miliardář? Právě s takovou premisou si pohrává seriál 13. okrsek, v němž jednu z nejrušnějších podfinancovaných policejních stanic „odkoupí“ taková realističtější verze Bruce Wayna – sice bez netopýřího obleku, ale za to stále s miliardami na kontě, přístupem k technickým hračkám a se smyslem pro zákon. Výsledkem je velmi příjemná kriminální pokoukaná. A netřeba dodávat, že by podobný přístup potřebovaly i jiné nejlepší fiktivní policejní jednotky…

06) Vice City PD

Na první pohled by se nemuselo zdát, že je Vice City PD alias policejní síla z Grand Theft Auto: Vice City jakkoliv schopná. Koneckonců, policisté ve hře umírají po tisících, vrtulníky z nebe prší jako ve Vietnamu a ani co do inteligence to není žádná hitparáda – jak ukáže každý policejní pokus vytlačit váš tank ze silnice. Zdání ale klame! Nejenže je jinak VCPD extrémně vytrvalá a nakonec vás vždy dohoní, ale je klidně s to si dát několik bitev s po zuby ozbrojeným hráčem denně. A to je už nějaká síla!

05) Judges

Jeden z nejpopulárnějších fiktivních poldů vůbec, Soudce Dredd, má za kolegy celé stejnojmenné oddělení! Judges alias Soudci jsou v postapokalyptickém superměstě Mega City One nejen strážci zákona, ale i soudci a vykonavateli moci (nejčastěji popravčími) najednou. Soudce Dredd je přitom z celé party samozřejmě ten nejdrsnější! A pro nás je samozřejmě nejvíc podstatné, že z toho čas od času vzejde tak fajnový film jako ten pět let starý s Karlem Urbanem.

04) CI5

I když je CI5 alias organizace z Profesionálů napůl také tajnou službou, většina jejích příběhů se zajímá spíše o loupeže, rasisty a nejrůznější ostrovní podvodníčky – nikoliv komunistické agenty nebo padouchy snažící se zničit svět, jež má na starost kolega 007 z jiné agentury Jejího veličenstva.

03) ISIS

Jistě, ISIS ze seriálu Archer není ani tak policií, jako spíše tajnou službou. Zatímco jiní tajní agenti ze světa fikce však bojují se superpadouchy a mimozemskými útočníky, ISIS je povětšinou relativně věrohodně nasazena jenom proti jiným agentům, gangsterům a dalším neřádům – jakkoliv je totiž Archer komediální parodií, všudypřítomná neschopnost agentů ISIS je vlastně po čertech realistická pro celé bezpečnostní složky…

02) S.T.A.R.S.

Skoro žádná policejní jednotka neměla tak tuhý chléb jako STARS ze série Resident Evil. Zatímco ve filmu se její zástupci objevili jenom ve dvou prvních dílech, v herní sérii byla na bedrech STARS ochrana města před zombie apokalypsou ukrutně dlouho! Na prvním místě její členové nejsou jenom kvůli tomu… že se policejní práci samotné vlastně moc nevěnovali.

01) Gotham PD

Řekněme to jednoduše: být poldou v Gothamu je fakt za trest. Pokud zrovna nemusíte bojovat s šílenými monstry, nemučí vás Joker nebo nejste přítomní invazi ninja válečníků, je vaší oficiální prací nahánění jediného cápka, který má ty první věci trochu pod kontrolou – Batmana. I kvůli tomu je však gothamská policie po čertech realistickým vykreslením poldů… kteří prostě nevyhrají tak ani onak.

13. okrsek běží na Prima COOL každou sobotu a neděli dopoledne.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný