21. července 2016 12:00

Kolik berou herci z Teorie velkého třesku za každou epizodu?

Tahle komedie vynáší fakt dobře!

Teorie velkého třesku je jedním z nejsledovanějších soudobých seriálů. Jak se tato popularita přenáší na její nejznámější tváře? Mrkli jsme se, kolik si vlastně představitelé Sheldona, Penny a zbytku partičky vydělávají!

Teorie velkého třesku je dnes na vrcholu slávy, dlouho po jejím startu to však na podobný slavný konec nevypadalo. Seriál měl ostatně zamítnut původní pilotní díl, rovněž se vyšplhal výše ve sledovanosti až od 2. a 3. řady. S velkou slávou se pojí i velké peníze, hlavní herci však byli na stoupající popularitu poměrně dlouho mrzce placeni.

Když však v roce 2014 došlo na konec starých smluv a nutnost vyjednat nové, byla to pro naše oblíbené herce šance na profitování ze stoupající slávy seriálu. Kaley Cuoco (Penny), Jim Parsons (Sheldon) a Johnny Galecki (Leonard) tehdy relativně rychle získali smlouvy, které jim zajistily celý milion dolarů za epizodu.

Jde o částku srovnatelnou s tím, co na vrcholu své slávy vydělávaly tváře Přátel a z hlavní trojky to dělá nejlépe placené herce nynější televize. Jak však skončil zbytek ansámblu?

Simon Helberg (Wolowitz) a Kunal Nayyar (Raj) si také vyjednávali vlastní kontrakt a nakonec dospěli k částce 750 tisíc dolarů za díl. Dlouho se zdálo, že je jejich další účast v ohrožení, logicky totiž chtěli získat co nejlepší podmínky. Na podpisy smluv tak došlo jenom den předtím, než jim vypršela stará smlouva.

Může se to zdát mnoho, sitcomové celebrity však mají notně tvrdý chlebíček - pro většinu z nich je jejich zářný seriál často také konečnou. Jenom málokomu se podaří získat podobně významnou další roli a většina z nich tak navždy zůstane známá jako "ti z Teorie velkého třesku".

A co by se stalo, kdyby na kompromis nedošlo? Hlavní trojce by zřejmě producenti splnili ledajaké požadavky, v případě nesouhlasu by to však mohlo dopadnout jako v případě Dva a půl chlapa - vypsáním někoho z nich z příběhu. Právě to ostatně hrozilo Nayyarovi a Helbergovi, pokud by se jednání s nimi dále protahovalo.

Nejhůře na tom tak jsou ženské představitelky Melissa Rauch (Bernadette) a Mayim Bialik (Amy). Ty totiž jako pozdní příchozí disponují pouze smlouvou garantující plat mezi 60 až 100 tisíci dolary za díl - a částka postupně roste s každou další řadou. Na pohádkové výplavy velké trojice však do konce vysílání zjevně nedosáhnou.

Teorie velkého třesku se vám nabízí od pondělí do čtvrtka ve 21.25!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný