26. prosince 2018 23:22
redakce Prima Living

Scénu ovládnou Gangy Berlína

Výborné zpracování, scénář i námět a k tomu navíc Tobias Moretti známý jako komisař Rex v hlavní roli záporňáka! Nadprůměrnou televizní retro detektivku natáčenou v Praze si nenechte ujít v sobotu ve 20.00 na Prima MAX.

Napínavá podívaná určitě potěší milovníky všech detektivek. Má to slušnou zápletku, obstojné vizuální zpracování i výpravu. A spousta pražských lokací bude vaším očím důvěrně známá! Pochválit se musí i casting, což u německých televizních filmů nebývá vždy zvykem. Zkrátka, bude se vám na to hezky koukat.

Berlín, 1920. Po hrůzách první světové války se obyvatelé rušného velkoměsta vzpamatovávají na večírcích a v oslnivých varieté, kterým však vládne mafie. A právě v těchto bouřlivých časech je v krokodýlím výběhu v berlínské zoo nalezen mrtvý státní zástupce, advokát Johann Barnekow. Jeho blízký přítel, komisař Paul Lang, pojme podezření, že za jeho smrt je zodpovědný šéf místního gangu, mafián Immanuel Tausse.

Všechno sedí. Tausse měl motiv, a navíc znakem jeho gangu je právě krokodýl. Má to jeden jediný háček: Immanuel právě sedí v berlínské věznici, kde si odpykává trest za minulé zločiny. Paul věří, že Immanuel našel způsob, jak tahat za nitky kriminálního podsvětí i zpoza mříží. Nikdo z jeho kolegů mu ale nevěří. Conrad Ruppert, ale hlavně Masha Kampe se domnívají, že Paul, který tajně užívá morfin, je posedlý touhou zničit Immanuela z důvodu osobní msty. Vůdce Krokodýlů je totiž zodpovědný za smrt detektivovy ženy a dcery. A tak se Paul musí pustit do vyšetřování na vlastní pěst.

Možná jste netušili, že…

  • Film se natáčel převážně v Praze a blízkém okolí a v několika menších rolích tu můžeme narazit na české herce. Třeba zmrzačeného bezdomovce si tu střihl Jirka Mádl.
  • Režisér snímku Marvin Kren pochází z Vídně a v době natáčení mu bylo pouhých pětatřicet let. Za sebou měl přitom již tehdy bohatou režijní filmografii.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný