Příběh o Hannibalovi se vrací na začátek. Přichází Červený drak!
Připravte se na thriller prvotřídní kvality. Bezchybné herecké výkony (zvláště Hopkinse a Nortona) a napětí, které vám nedovolí vstát od obrazovky. Nervy na pochodu budete mít v neděli ve 22.25 na Prima MAX!
Tahle dechberoucí podívaná je filmovou adaptací stejnojmenné knihy Thomase Harrise o geniálním psychiatrovi a vyšinutém sériovém vrahovi v jednom – doktoru Hannibalu Lecterovi. Kniha Červený drak je první z řady volné trilogie a předchází dalším dvěma filmovým adaptacím Mlčení jehňátek (1991) a Hannibal (2001).
Snímek končí přesně v momentě, kde začíná Mlčení jehňátek
Bachař ve vězení, kde je doktor Lecter zavřený, mu přijde oznámit, že za ním přišla mladá žena z FBI. „A jak se jmenuje?“ otáže se Lecter…
Ale to jsme skočili až na samý konec.
Záběry z filmu Červený drak Zdroj: Universal Pictures US
Na začátku se psycholog a nadaný agent FBI Will Graham (Edward Norton) vydává do domu renomovaného psychiatra Hannibala Lectera (Anthony Hopkins), který mu pomáhá se sestavením psychologického profilu sériového vraha. Podle stavu těl jeho obětí se dá usuzovat, že se jedná o kanibala a navíc velmi brutálního. Poslední výsledky pátrání ovšem dovedou Grahama k přesvědčení, že vrahem není nikdo jiný než samotný psychiatr. V domě Lecter Grahama napadne a málem zaživa vykuchá, než se agentovi podaří zvrátit průběh zápasu ve svůj prospěch. Lecter je odsouzen na doživotí a otřesený Graham odchází z FBI do důchodu.
Záběry z filmu Červený drak Zdroj: Universal Pictures US
Jenže o pár let později se na scéně objevuje další sériový vrah, který vraždí za úplňku a vybíjí celé rodiny. Agent FBI, který má případ na starosti, vyhledá Grahama s prosbou o pomoc při sestavení vrahova psychologického profilu. Graham váhavě přijímá, ale brzy pozná, že na to sám nestačí. Ještě jednou ve svém životě bude muset požádat o pomoc nevyzpytatelného Lectera a opět se mu to málem stane osudným.
Záběry z filmu Červený drak Zdroj: Universal Pictures US
Věděli jste o filmu Červený drak, že…
- Jeden den se na natáčení zničehonic objevil Michael Jackson, který se s režisérem snímku Brettem Ratnerem znal ještě z dob, kdy Ratner natáčel hudební videa. Mimochodem Jackson si brousil zuby na roli sériového vraha Dolarhydea a několikrát za to u režiséra loboval.
- Než roli brutálního šílence Dolarhydea přiklepli Ralphu Fiennesovi, připadal v úvahu ještě Nicolas Cage a Sean Penn. Ralph na to konto musel „přibrat“ osm kilo svalové hmoty a to tetování, co má ve filmu na zádech, se muselo pokaždé nanášet osm hodin.
- V jedné scéně je novinář Freddy Lounds (Philip Seymour Hoffman) přilepen k židli. Hoffman trval na tom, že chce být skutečně přilepen.
- Záběr na baltimorskou nemocnici pro duševně choré zločince si filmaři vypůjčili z Mlčení jehňátek (1991), jelikož budovu již nemohli natáčet.