2. července 2020 18:00

Od zítřka nečaruji: Herec pana Tau byl z ikonické role nadšen. Panovala na place pohodová atmosféra?

Slavný a všemi generacemi milovaný pan Tau se objevil v několika filmech i rozsáhlém seriálu. Co se dělo při natáčení snímku Od zítřka nečaruji?

V sobotu od 16.55 se na Primě objeví milovaný pan Tau. Filmy o kouzelném muži s buřinkou baví už několik generací nejen dětí, ale i dospělých. Celkem byly natočeny tři celovečerní snímky a třiatřicetidílný seriál. Mezi nejoblíbenější patří právě rodinná komedie Od zítřka nečaruji, která se natáčela v Domažlicích a jeho okolí.

Pohodová atmosféra

„Vzpomínám na to moc rád. Potkali jsme se tam s Vaškem Lohniským, se kterým jsme hráli i v jednom divadle. To byl génius. Nedoceněný umělec. Měli jsme tam asi dva nebo tři natáčecí dny, točilo se o prázdninách, takže jsme tam i spali. Večer zašli posedět a debatovali skoro až do rána. S ním jste se mohli bavit úplně o všem,“ zavzpomínal jeden z pamětníků natáčení, herec Jan Skopeček. „Jen mi jen líto, že těch kolegů, co tam se mnou hráli, už moc nežije. Brodský, Kemr, Šimánek, Bláha, Kodet... Všichni jsou pryč. Byla to skvělá parta. Úžasní herci i lidé,“ dodal herec.

Spolupráce s režisérem Jindřichem Polákem prý fungovala na jedničku. „Měl jasnou představu o každém záběru, takže jste přesně věděli, co máte dělat. Zároveň ale i naslouchal hercům. Když někdo přišel se zajímavou myšlenkou, nápadem, byl k tomu svolný. Od každého vyžadoval profesionalitu, na place uměl udělat i pohodu. Točili jsme spolu toho víc. Například dobrodružný film Smrt v sedle. To bylo také moc fajn natáčení,“ prozradil Jan Skopeček.

Ikonická role jako prokletí?

Někteří herci, které proslaví jedna jediná role si občas stěžují, že se pomyslné škatulky nikdy nezbaví, to však nebyl případ Otty Šimánka. Pan Tau mu udělal jméno nejen v Česku, ale také v zahraničí a toho si velmi cenil.

„Ano, natočil jsem toho víc, ale pro všechny už stejně budu navždy jenom ten mužík s buřinkou. Byla to nádherná práce a já jsem šťastný, že jsem u toho mohl být. A víte, co na tom bylo nejkrásnější? Že jsem se na rozdíl od svých milých kolegů nemusel učit skoro žádný text,“ uvedl s úsměvem v jednom z rozhovorů herec.

Rodinný film Od zítřka nečaruji uvidíte v sobotu od 16.55 na Primě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný