2. ledna 2017 17:30

Tajuplný obrázek naznačil budoucnost Call of Duty! Neuvěříte, kde se bude odehrávat další díl!

Tajuplný obrázek naznačil budoucnost Call of Duty! Neuvěříte, kde se bude odehrávat další díl!

I přes to, že se u vývoje jednotlivých dílů série Call of Duty střídají pravidelně tři týmy, hráči upadají do letargie. Vývojáři totiž nemohou kvůli rozhodnutí vydavatele popustit uzdu fantazie a drží se stále stejné šablony – tedy hry z více či méně vzdálené budoucnosti, mapující fiktivní globální konflikty, často ve velmi futuristických kulisách.

Aktuální díl Infinite Warfare posouvá drtivou většinu boje do vesmíru, a ačkoliv v zásadě nejde o špatnou hru, hráči by už rádi zakusili větší změnu. Hlasitě to dali najevo obrovským přísunem negativních reakcí pod prvním, oznamovacím trailerem a vydavatel se, doufejme, chytil za nos.

Abyste byli v obraze, aktuální díl, který vyjde na podzim, mají na svědomí vývojáři ze Sledgehammer Games, kteří už dříve koketovali s myšlenkou zpracovat díl z období války ve Vietnamu. A kdo ví, třeba se konečně do historie podíváme.

Na Twitteru zmiňovaných vývojářů se totiž objevilo vánoční přání, na kterém nechybí jednak logo Call of Duty, ale také ikonická pistol M1911, která se do výzbroje americké armády dostala už v naznačeném roce 1911. Pro své perfektní zpracování a ještě lepší vlastnosti ale byla používána také ve druhé světové válce, ve válce v Koreji, Vietnamu, v Perském zálivu, Afghánistánu, Iráku i Sýrii.

Několik posledních konfliktů nás může trochu děsit, vzhledem k tomu, že jsou opět „víceméně“ ze současnosti, ale starší válečné konflikty by hráče určitě potěšily.

O všem se nicméně dozvíme až v průběhu roku a pravděpodobně až koncem jara před konáním veletrhu E3. Držte sérii palce, změnu potřebuje jako sůl!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný